Prince of Persia: The Sands of Time

plakat - Książę Persji: Piaski czasu (2010)

opisy filmu

(4)
  • Król Persji, Sharaman, na czele armii perskiej atakuje bogate i potężne miasto Alamut. Podczas oblężenia Dastan, syn króla, wraz ze starszym bratem Tusem, przedostają się do wnętrza twierdzy, by odnaleźć mityczne artefakty. Młodzieniec zdobywa niesamowity sztylet, pozwalający mu na manipulacje czasem, a Tus odnajduje magiczną szatę, którą oddaje Dastanowi. Ten zaś, nieświadomy konsekwencji swojego czynu, podarowuje ją swemu ojcu. Czarnoksięska magia tej przeklętej szaty sprawia, iż Sharaman umiera. Książę zostaje niesłusznie oskarżony o morderstwo i skazany na śmierć. Aby oczyścić się z zarzutów ucieka z miasta. W trakcie wielu przygód poznaje Taminę, księżniczkę z miasta Alamut, z którą zamierza odwrócić bieg wypadków za pomocą swojego sztyletu.

  • IX wiek, średniowieczna Persja. Główny bohater, młody książę (Jake Gyllenhaal) zawiera porozumienie z tajemniczą księżniczką i razem wyruszają na wyprawę przeciwko złym siłom. Muszą powstrzymać tajemne moce i ocalić magiczny sztylet, uwalniający Piaski Czasu. Jest to podarunek od bogów, który może odwrócić czas i zapewnić swojemu właścicielowi władzę nad światem.

  • Znajdź sztylet. Cofnij czas!

    Wybierz się w niesamowitą podróż do mistycznej Persji i przeżyj epicką przygodę wśród gorących piasków pustyni!

    Niepokorny książę Dastan (Jake Gyllenhaal) nie bez wahania łączy siły z przebiegłą księżniczką Taminą (Gemma Arterton), aby strzec magicznego sztyletu, który pozwala cofnąć czas, a tym samym daje właścicielowi władzę nad światem.

    "Książę Persji: Piaski czasu" to fantastyczna, pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji opowieść, utrzymana w duchu trylogii "Piraci z Karaibów", która sprawi, że serce będzie biło ci mocniej jeszcze długo po napisach końcowych!

  • Dastan (Jake Gyllenhaal) jest młodym księciem Persji, potężnego imperium rozciągającego się od zachodnich Chin po brzegi Morza Śródziemnego. W dzieciństwie został przygarnięty przez króla Sharamana (Ronald Pickup), który dostrzegł w nim niezwykłą odwagę. Po piętnastu latach od tamtej chwili Dastan przebywa ze swoimi przyszywanymi braćmi na wyprawie wojennej. Królewski brat Nizam (Ben Kingsley) twierdzi, że Święte Miasto Alamut produkuje broń dla wrogów Persji i namawia radę do ataku. W czasie szturmu książę wchodzi w posiadanie niezwykłego sztyletu. Po bitwie do zdobytego miasta przybywa sam król Sharaman. Podczas uczty zostaje podstępnie zamordowany. Niesłusznie posądzony o dokonanie zbrodni Dastan rzuca się do ucieczki, w której pomaga mu piękna Tamina (Gemma Arterton), władczyni Alamut i strażniczka świątyni. Uświadamia ona młodemu księciu, że zdobyty przez niego sztylet może uwolnić mityczne Piaski Czasu.