The Book of Eli

1 godz. 58 min.
7,0 145 007
ocen
7,0 10 145007
22 378
chce zobaczyć
4,0 8
ocen krytyków
{"rate":4.0,"count":8}
{"type":"film","id":450356,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Book+of+Eli-2010-450356/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Księga ocalenia
 • color1 ocenił(a) ten film na: 8

  Ale nie dla tych wersów warto obejrzeć ten film... przesłanie i prawdziwe objawienie (ostrzeżenie) jest w słowach Carnegie'a:

  "To broń!
  Celująca w samo serce słabych i zdesperowanych ludzi.
  Ona da nam nad nimi władzę!
  Jeśli chcemy rządzić więcej, niż jedną mieściną, musimy ją mieć.
  Ludzie przychodzący zewsząd zrobią wszystko, co powiem, jeśli tylko będą to słowa z księgi."

 • n0_thx ocenił(a) ten film na: 8

  color1 Zgadzam się. Też zwróciłem uwagę na to co mówił. Film dobry ale nierówny moim zdaniem. Pierwsza połowa świetna, druga już tylko dobra. 7,5 ode mnie

 • color1 ocenił(a) ten film na: 8

  n0_thx m.z. ten film to calosc, jak i sama ksiega - musial sie skonczyc tak a nie inaczej, w koncu biblia to jakby "nigdy nie konczaca sie opowiesc" ;) dlatego też nie zdecydowałbym się na ocenianie tej czy innej części filmu... w każym razie mimo iz sprzeczny z moimi przekonaniami, nakręcony bardzo dobrze.

 • color1 Oj stała się. Ostro przygrzało twórcom tego filmu. Nawet Milę Kunis ochrzcili "Solara".

 • SylviaBlack ocenił(a) ten film na: 9

  Piramidoglowy "Eli" w ogóle bezpośrednio oznacza "Bóg", lecz taka wiedza raczej pogarsza oglądania filmu, bo wiele wiadomo od razu.

 • SylviaBlack Mylisz sie. Eli oznacza Eliasz - tak jak imie jednego z prorokow i dokladnie do tego sie odnosi. Sam Bog rozne a okreslenia w oryginalnych jezykach Biblii: El, Elohim (liczba mnoga), Eloi.

 • użytkownik usunięty

  color1 Jest naprawdę i dobry i merytoryczny i w klimacie filmów drogi; a najbardziej podoba mi się scena nawrócenia dobrego łotra .. majstersztyk i to spojrzenie bossa, który nic z tym zrobić nie może. Prosto i genialnie.

 • suszyMie ocenił(a) ten film na: 5

  mało odkrywcze, wiadomo że biblia pozwala sterować ciemnym ludem i czarni korzystają z tego dobrodziejstwa już od 2 tysięcy lat :]
  cały film robić tylko po to żeby wykrzyczeć takie banalne ostrzeżenie?
  szkoda taśmy filmowej.