PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=229424}

Ktoś całkiem obcy

Perfect Stranger
6,8 27 791
ocen
6,8 10 1 27791
4,8 5
ocen krytyków
Ktoś całkiem obcy
powrót do forum filmu Ktoś całkiem obcy

Film ogląda się bardzo ciekawie, każdy wątek do siebie pasuje do momentu zakończenia. Autorzy filmu zastosowali częsty zabieg: ,,to zakończenie będzie nieprawdopodobne i szokujące, wow, zróbmy to tak, widz będzie zaskoczony." To nic, że całość filmu jest sprzeczna z tym, co na końcu. To nic, że cały czas widz ma sposobność podziwiania kunsztu wszystkich bohaterów filmu i patrzy bacznie im na ręce. To nic, że to będzie kompletnie sprzeczne z tym, co widz mógł zauważyć.
Szczerze nie polecam z uwagi na takiego typu zakończenie. Uwielbiam zaskakujące zakończenia, ale w tym filmie jest ono zbyt nieprawdopodobne, aby było prawdziwe.
Jest to wątek bez spoilerów, więc gdy chcesz odpowiedzieć nie zdradzaj szczegółów. Jakby coś, pisz priv :D

Daniel8919

z jednej strony masz rację, ale... tak bywa nieraz w rzeczywistym życiu, ludzie mają swoje mroczne tajemnice,które skrzętnie skrywają, często słyszy się taki miły, grzeczny, kulturalny kto by się po nim czegoś takiego spodziewał, nikt nie przewidział że ten ktoś okaże się mordercą, gwałcicielem albo sadystą, i to zakończenie choć wydawałoby się nie logiczne i nieprawdopodobne według mnie jest jak najbardziej życiowe, odbiega od schematu do którego przyzwyczajono nas w innych filmach tego typu,

ocenił(a) film na 6
popolupo77

to, o czym piszesz - realne życie i mroczne sekrety niektórych ludzi - ma się nijak do tego, co można zobaczyć w filmie. Dlaczego? A dlatego, że jak wcześniej napisałem - jesteśmy świadkami wszystkich wydarzeń w filmie. Widzimy różne zachowania bohaterów, nawet te, które dzieją się w samotności (bohater zostaje sam, a my jesteśmy świadkami tego, co on myśli, robi - później raptem się okazuje, że to nie ma sensu i całkowicie odbiega od zakończenia). Mam nadzieję, że teraz rozumiesz co miałem na myśli.

Daniel8919

odnośnie powyższego filmu to też miałem odczucie że to zakończenie nie pasuje do całości filmu, ale każdy film to swego rodzaju manipulacja widzem, reżyser różnymi sztuczkami stara wywrzeć zamierzony efekt, w niektórych filmach widz jest prowadzony za rączkę i tak jak piszesz widzimy różne fakty które mają nas naprowadzić na odpowiedz, mi wydaje się że taka miała być konstrukcja tego filmu że mordercą miał okazać się ktoś kogo w ogóle nie podejrzewaliśmy, osobiście nie bawię się w drobiazgową analizę filmów, bo jak dla mnie mija się to z celem , przecież to tylko wytwór czyjejś wyobraźni, niektóre filmy są dobre całościowo ten rozwalił mnie tylko zakończeniem i oceniam go pod tym kątem,

ocenił(a) film na 7
Daniel8919

Twoim problemem chyba jest to, że reżyser "nie puścił oczka" do Ciebie jako widza, zamiast tego cały czas naprowadza widzów na jedyną "słuszną" teorię mordercy, cały czas jest podejrzana jedna osoba, tylko czasami można nabrać podejrzeń, że może to jednak ktoś inny. Nie chcę pisać kto, bo wątek nie jest oznaczony jako spoiler, co dla mnie jest bez sensu w dyskusjach o zakończeniu filmu... Ten film to taki trochę mindf*ck, więc mnie takie zaskakujące zakończenie nie dziwi, a nawet oczekiwałem, że będzie inne od tego, które po oglądnięciu większości filmu można oczekiwać.
Chcesz się zbulwersować ponownie zakończeniem? To polecam np. http://www.filmweb.pl/Podejrzani :)

ocenił(a) film na 6
master6x6

Odnoszę wrażenie, że jesteś kolejną osobą, która nie zrozumiała mojej wypowiedzi. Nie chodzi o żadne mruganie oczkiem ani o to, że spodziewałem się jakiegokolwiek zakończenia. Wręcz przeciwnie, lubię zakończenia, których bym się nie spodziewał, ale nie takie, które w połączeniu ze wszystkimi poprzednimi scenami stoją ze sobą w sprzeczności. W tym filmie akurat nic się kupy nie trzyma jeżeli chodzi o zakończenie, a ja lubię filmy, w których zakończenie mnie zaskakuje i się jego nie spodziewam nawet, ale zarazem po ułożeniu wszystkich puzzli to wszystko się trzyma w całości. W przypadku tego filmu niestety tak nie jest i puzzle są na siłę doklejane.

ocenił(a) film na 2
Daniel8919

adlaczego nie napisac że mordercą okazała sie hali bery ?

ocenił(a) film na 6
mercx

A okazała? Nie pamiętam już nic, więc nie żartuj tudzież nie spojluj innym zainteresowanym :)

ocenił(a) film na 5
Daniel8919

masz rację, zakończenie jest tutaj ni z gruchy, ni z pietruchy - celowy zabieg mający pozostawić widza w poczuciu: "wow, świetne zakończenie, nie spodziewałem/am się, gdyby nie ono filmy byłby na 5, a tak to daję 7,77 i podciągam do 8"...Twórcy potraktowali widzów jak idiotów.

Daniel8919

Rozmowa o zakończeniu filmu z zaznaczeniem, że ma być bez spojlera ucina dyskusję na samym wstępie. Może jednak - jakiś argument, przykład? Nie? A, no tak - nie zdradzamy fabuły... Rozumiem, że czekałaś na oklaski. Brawo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones