PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119614}
6,4 5 670
ocen
6,4 10 1 5670
6,8 13
ocen krytyków
Kto ją zabił
powrót do forum filmu Kto ją zabił?

Po pierwsze, nie zabierajcie się do tego filmu, jeśli nie znacie 'podwórkowego' angielskiego lub nie macie jakichś dobrych napisów/lektora - umykało mi wiele zwrotów, część sobie tłumaczyłem na bieżąco.

Po drugie, bardzo dziwnie mi się ten film oglądało. Na imdb widziałem, że ktoś swój komentarz zatytułował 'Film noir spotyka obrazy kina młodzieżowego lat 90-tych' i myślę, że jest to bardoz trafne stwierdzenie. Jako dodatkową 'przynętę' dodam, iż wg. mnie 'Brick' bierze wszystko co dobre z obu źródeł. Tylko jakoś dziwnie się oglądało te szkolne dzieciaki w tak poważnych rolach. Dealer pozujący na rządzącego podziemiem mafioza? Uczeń targujący się z dyrekcją?

Klimatyczną muzyka, dobre młodzieżowe aktorstwo i kilka ciekawych pomysłów to kolejne atuty. Film wart obejrzenia, myślę, że zapadnie wam w pamięć, oglądajcie uważnie. 8/10. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
Pr0t0n

Zgadzam się co do kwestii niezwykłości środowiska w którym odbywa się cała intryga. Przypomina mi to "Chinatown" rozgrywającego się w szkole.. Faktycznie może to wydać się średnio wiarygodne. Zupełnie jakby świat dorosłych nieistniał. Oczywiście są tu obecni przedstawiciele dorosłych jak dyrektor czy mama gangstera ale nie odgrywają tu znaczących ról.
Film pomimo skromnych środków oferuje niezwykły klimat i powrót do kina detektywistycznego gdzie główny bohater pomimo ciągłego dostawania w nos z determinacją dąży do odkrycia prawdy.

Również ocena 8/10

ocenił(a) film na 8
Ulan_Bator

No włąśnie, zapomniałęm o tym,ile razy gł. bohater obrywa lub kogoś leje. To niewiarygodne, biorąc pod uwagę niepozorny wygląd - strzeżcie się okularników ;)!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones