PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=228503}
6,9 26 334
oceny
6,9 10 1 26334
Kto nigdy nie żył...
powrót do forum filmu Kto nigdy nie żył...

Fatalna muzyka!

ocenił(a) film na 5

Film mocno przeciętny, przesłanie jak w baśniach: jesteś nastoletnią ciężarną narkomanką? Świetnie, dziecko uratuje ci życie! Jesteś młodym człowiekiem z ideałami i dowiadujesz się, że masz HIV, chociaż nawet nie użyłeś życia? Świetnie, widocznie Bóg miał taki plan! Ale najgorsza była jednak muzyka- może pasowałaby do programów dla dzieci typu "Ziarno", ale na pewno nie do filmu, którego twórcy mieli jakieś aspiracje. Już widzę zbuntowaną, ćpającą młodzież, która raz na tydzień ochoczo rzuca strzykawki, żeby wspólnie śpiewać "Chrześcijanin tańczy". Bardzo nierealna postać matki Jana- no mimo wszystko, która matka by tak zareagowała? Strach, nawet odrzucenie- to rozumiem. Ale "Taki wstyd! Jak mogłeś MI to zrobić?"- to już gorzej niż patologia. A nad tym wszystkim jeszcze sybirak, ostatni sprawiedliwy niczym Ksiądz Piotr z "Dziadów", głos wołającego na puszczy. Mieszanka absurdu i żenady. Ale jednak muzyka ze wszystkiego najgorsza.

ocenił(a) film na 4
MalyPigmey

Film ma dużo wad , jest bez wyrazu nudnawy ,ale ta muzyka to koszmar jakiś .

ocenił(a) film na 5
MalyPigmey

Faktyczie muza słabizna...nie trafiona jakoś.

MalyPigmey

Zazdroszczę wspaniałej matki i braku życiowego doświadczenia (w tym szczególnym wypadku to akurat swoisty atut).
Rozumiem natomiast, że film mógł się nie podobać.
Ale reakcje zatwardziałych katolików na ogół sytuacji przedstawionej w filmie? Życiowe jak nic.
Film rzeczywiście nie jest arcydziełem, ale z niewyjaśnionych przyczyn, kilkakrotnie włosy zjeżyły mi się na całym ciele.
Skoro w AA można się przemóc i odbębnić "12 kroków", to nie trudno sobie wyobrazić, że ćpuny (sic!) wspólnie zaśpiewają "Chrześcijanin tańczy".

To wcale nie jest alternatywna rzeczywistość - wszystko dzieje się tu i teraz. Najwyraźniej tylko OBOK niektórych ludzi.