PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606583}
7,2 56 033
oceny
7,2 10 1 56033
6,7 10
ocen krytyków
Kung Fu Panda 3
powrót do forum filmu Kung Fu Panda 3

Oglądając bajkę, miałem wrażenie, ze to już było w DB Z, no niemal kopia w kopie, tylko że zamiast kosmicznych wojowników mieliśmy Pandy.

Co było zżynką, a może tylko przypadkowe podobieństwa.

1. Potworki hodowane przez kosmicznych wojowników w DB z nasion, w KF Panda było niemal to samo.
2. Walka w zaświatach Kaia z żółwiem i przenosiny na ziemię po wygranej
3. Pochłananie energii pobitych wrogów (cyborgi w DB, Komórczak)
4. Motyw pokonania Kaia - Panda umiał przenosić się do zaświatów (jak Songo) i wpadł na ten sam pomysł co Songo Han gdy przeniósł się z komórczakiem do zaświatów (no zżyna totalna)
5. Dylemat Pandy - kim jestem i w ostateczności zamiana w Super Wojownika (Smoka) promieniującego złota poświatą - motyw chyba oczywisty:)
6.Przekazywanie życiowej energii przez Pandy, tak samo Songo pobierał energię ze wszechświata od istot żywych
7. Ostateczny cios rozprawiający się z Kaiem - normalny Kameh :)
8. Postać Pandy który nie miał rodziców, wychowywany daleko hen w dolinie przez przybranego ojca (kim jestem, skąd pochodzę?) - zupełnie jak w historii kosmicznego wojownika Songa.

To tylko rzuca się od razu na myśl, ale motywów może być więcej.

Wiem, że to są uniwersalne motywy dla chińskiej mitologii, no ale tutaj Dragon Ballem jechało na kilometr.

Daję tylko 6 bo sporo nudnawych dłużyzn było i wszystko było bardzo przewidywalne (poza paroma wzruszającymi scenami)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones