PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=474783}
8,1 523
oceny
8,1 10 1 523
Kurbaan
powrót do forum filmu Kurbaan

super!

ocenił(a) film na 8

Nad fabułą rozwodzić się nie będę, uważam jedynie, że jest świetna i realna. Doskonale wszyscy wiemy, że terroryzm jest ogromnym problemem społecznym, a jak zauważyłam Hindusi są szczególnie wyczuleni na tym punkcie (w wielu filmach jest ten wątek, ale w zwykłych bolly to tylko przeszkoda do "ogromnej miłości" o, którą jak wiemy wszystko się rozchodzi;) - Fanaa, Dil se czy Main hoon naa). Cieszę się też, że została w taki a nie inny sposób pokazana rola kobiet.

Co do wykonania - faktycznie, rzadko spotykany brak piosenek, kolorów i wszechogarniającego badziewia, który jak sądzę fani bolly uwielbiają. Nie zmienia to jednak faktu, że zdjęcia, muzyka (a nawet jej brak!) tworzą bardzo dobry efekt. W wielu momentach film trzyma w napięciu, a nawet potrafi wzruszyć.
Co do aktorów - Kareena jak zwykle cudowna i bardzo pozytywnie zaskoczyłam się Saif Ali Khanem. Dotąd widziałam go tylko w rolach przygłupich, sympatycznych typków w różowych koszulkach (taa, dosłownie;), ale tu grał zupełnie inną postać i wyszło super!
Jeśli chodzi o resztę nie wypowiadam się, bo...nie widziałam nigdzie indziej.

8/10

ocenił(a) film na 8
anjali__

Tez mi się bardzo podobał :) I mój ulubiony Saif w takiej okropnej roli.... Masakra... Nie znałam go z tej strony... No ale, dobry aktor, musi grac wszystkie role :) Kareeny nie lubię... Nigdy ta aktorka jakoś mnie nie urzekła :]

ocenił(a) film na 8
anjali__

Saif okropny? W Kurbaanie? Polecam Omkara (2006) Tam to dopiero jest 'okropny'.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones