PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=752681}

The Command

Kursk
6,9 14 819
ocen
6,9 10 1 14819
5,2 12
ocen krytyków
Kursk
powrót do forum filmu Kursk

Film będzie ekranizacją książki Roberta Moore'a pod tytułem "The Untold Story of the Kursk Tragedy" z 2003 roku

Fram

chodzi o bitwe pod Kurskiem?

ocenił(a) film na 7
soglif3

nie, chodzi o K-141 Kursk , rosyjski atomowy okręt podwodny (https://pl.wikipedia.org/wiki/K-141_Kursk)

ocenił(a) film na 6
Fram

To nawet jeszcze lepiej. Tyle tylko, że jeden z aktorów, który miał w nim wystąpić zmarł.

Fram

Czy ta książka podważa oficjalną wersję o wypadku na rzecz zatopienia przez okręt amerykański, tak jak to jest w tym francuskim filmie dokumentalnym?
http://www.filmweb.pl/film/Koursk%3A+Un+sous-marin+en+eaux+troubles-2005-564350

ocenił(a) film na 7
miotacz plomieni

o ile wiem, raczej nie podważa: https://books.google.pl/books/about/A_time_to_die.html?id=XGQsAAAAYAAJ&redir_esc =y

ocenił(a) film na 7
Fram

Skąd info że będzie ekranizacją książki?

Mariusz_Lejczyk

tak wskazuje opis filmu ;)

ocenił(a) film na 8
Fram

Myślę, że nie tylko ekranizacją, a i też przekazaniem własnych spostrzeżeń i wiedzy. Ale zapowiada się wyjątkowo dobry film

ocenił(a) film na 7
Fram

Razi ten wszechobecny amerykanizm. Żeby zrozumieć przyczyny i następujące po nich konsekwencje tej tragedii, trzeba poznać tło historyczno-kulturowe. A tu mamy Rosjan, którzy nie mówią po rosyjsku. Ciekawe, ciekawe... Czyżby rosyjscy aktorzy byli gorszego sortu?

ocenił(a) film na 8
Scrach

Może to jeszcze nie czas, by rosyjscy aktorzy mieli odwagę wystąpić w takim filmie.

To też mi najbardziej przeszkadzało, zadbano o wystrój wnętrz (scena spotkania z komisją, majstersztyk jeśli chodzi o oświetlenie), bohaterowie mieszkali na obskurnym blokowisku a nie wiadomo jakich luksusach, byli ubrani w ciuchy z tamtych lat... i komunikowali się angielszczyzną :)

ocenił(a) film na 7
Einshaew

Kurcze, ale rosyjskie kino jest już naprawdę dojrzałe i podejmuje różne "trudne" tematy. W grę myślę wchodzi duma narodowa, która u Rosjan jest chyba jeszcze większa niż u Amerykanów

ocenił(a) film na 8
Scrach

O tym, żeby film o tragedii Kurska został zrobiony przez ruskich nawet nie śmiem marzyć. Wciąż u steru są ci, dla których wypadek podczas manewrów był i jest plamą na honorze. Dopóki oni żyją, w Rosji nikt nie spojrzy na tragedię Kurska obiektywnie - będą wmawiać, że to amerykański/francuski/nie wiadomo jaki okręt podwodny w cudowny sposób namierzył kadłub statku pokryty grubą warstwą gumy, odpalił rakietę i trafił idealnie w dziobową część, gdzie znajdowały się głowice?

Dla Rosjan Kursk to rana. Powoli mija dwadzieścia lat od tych wydarzeń, do dziś nie ma oficjalnego śledztwa, zresztą, nie ma już dowodów. Gdy wyciągali Kurska z dna, odcięto część dziobową, a po paru latach wysadzono ją w powietrze, niszcząc tym samym dowody.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones