PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31934}

Kuzynka Angelica

La prima Angélica
7,3 604
oceny
7,3 10 1 604
7,5 2
oceny krytyków
Kuzynka Angelica
powrót do forum filmu Kuzynka Angelica

Konserwatywne kościelno-Patriotyczne wychowanie za czasów reżimu Franko zostawia w dzieciach rany na całe życie, traumy i skrzywiony obraz świata. Nic dziwnego że Hiszpanie po upadku katolickiej dyktatury tak chętnie wzięli się za poszerzanie wolności jednostki (Niestety konserwa znów tam triumfuje) Polecam do obejrzenia wszystkim ortodoksom katolickim ze środowisk Markojurkowsko-Pisowskich choć podejrzewam że i tak nie zrozumieją - klapki na oczy i alleluja.

darknaren

podoba mi się zdanie-ocena darknaren

darknaren

konserwa tryumfuje bo lewactwo doprowadza swiat i ludzi do zaglady, tak gospodarczej jak i moralnej.

ocenił(a) film na 8
DonVitoCorleone

Daj przykład i zdefiniuj co dla ciebie znaczy lewactwo bo to dosyć szerokie określenie (podejrzewam że to całokształt poglądów z którymi się się zgadzasz) zarówno lewica jak i prawica ma za uszami masę zbrodni i łamania praw jednostek i można by się tu licytować kto był/jest gorszy jeśli uważasz że chciałbyś żyć w tamtym ustroju powodzenia i nie zapomnij oddać głosu na PIS zawsze to krok w kierunku rządów Franco.

darknaren

wystarczy jedno twoje zdanie i juz wiem ze mam do czynienia z populistycznem belkotem politycznie poprawnego leminga. oddawanie glosu mnie nie interesuje bo nie jestem demokrata. to ustroj dla idiotow, jak rozumiem czynnie uczestniczysz w wyborach, nie pytam na kogo glosujesz bo widze dwie opcje a na obie (tzn na kazda ale na te dwie-trzy w szczegolnosci) szkoda jakiegokolwiek napisanego mi slowa.

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

nijaki .. ."wystarczy jedno twoje zdanie i juz wiem ze mam do czynienia z populistycznem belkotem" prawaka. Inne ustroje oprócz demokracji to ustroje dla idiotów, jak rozumiem popierasz je. nalezy podpierac sie faktami - znow belkot

darknaren

natomiast co do franco nalezy podpierac sie faktami. a one sa takie: otoz idealem nie byl, moim w szczegolnosci bo raz ze jego ludzie zabijali, dwa ze wierzyl naiwnie w wolny rynek (choc nie tak jak pinochet). natomiast ma nieodparte i niepodwazalne zaslugi, takie jak: nie wmieszanie hiszpanii w wojne z niemcami (zostala by zdruzgotana do reszty a to i tak byl slaby kraj), uratowanie ok 50-60 tys zydow nadawszy im obywatelstwa hiszpanii, ustrzezenie kraju przed komunizmem ktory republikanie lewacy zapewne by wprowadzili (swietnie dogadywali sie z zsrr), uratowanie kraju przed gospodarcza ruina, restauracja monarchii. tyle wystarczy. a ze byl kontrowersyjny? coz kazda wybitna postac taka byla. nie wszyscy musza byc nijacy

ocenił(a) film na 8
DonVitoCorleone

Mussolini uratował niemal wszystkich włoskich żydów a czy to oznacza że był szczególnie dobry? To że ktoś bezpiecznie mieszka w klatce to nie jest specjalny powód do szczęścia Franco i Hitler byli dosyć bliscy ideologicznie to niby dlaczego miałby się mieszać w wojnę ? Co do ustrzeżenia przed komunizmem za cenę kilkudziesięciu lat marazmu, zacofania i deptania praw obywatelskich to mało opłacalny biznes na dłuższą mete. Pozdrowienia od demokratycznego leminga ;)

darknaren

i znow belkot. mussolini byl faszysta a nie nazista a wy lewaki macie problem z definicjami. lepiej zyc w klatce niz byc zagazowany, w tej sytuacji nie wiem o jakich klatkach mowa. i znow- franco nie byl nazista, byl po prostu prawicowcem, moze autorytarnym ale nie gazowal ludzi i nie dzielil ich na lepszych gorszych wzgledem rasy. hitler gospodarczo byl niestety lewakiem, sama nazwa partii duzo mowi. panstwo produkuje, w imie slusznosci celu itp itd. Nie mieszal sie o czym juz pisalem dlatego ze byl rozsadny ani po stronie niemcow ani aliantow. i jednej i w drugiej sytuacji kraj bylby zdruzgotany. hiszpania byla bidna (i dalej jest), ale nie pozwoli sie jej dalej staczac, przywrocil monarchie a de facto umozliwil wprowadzenie twojej ukochanej demokracji, bo na nia moga sobie pozwolic tylko stabilne kraje(jezeli chodzi o efekty a nie oddawanie glosikow). bardzo sie oplacalo bo komuchy kazdy kraj w ktorym rzadzili doprowadzili i doprowadzaja do ruiny. jestes z takiego kraju szkoda ze nie znasz historii

darknaren

lewactwo nie istnieje , jet tylko marksizm, tylko niekt nie powie na kogos teraz marksista, bo wieksozsc nie wie ,ze to idealogia zagłady, wiec mowia: lewaki ,
banda debili z prawej lewej strony, kotra powinna byc zaorana pod ziemie

ocenił(a) film na 8
phil_anselmo

Anselmo popraw literówki i nie zapomnij że jest jeszcze maoizm,trockizm i parędziesiąt innych izmów które pojawiają się gdy wskazówka za bardzo wychyla się w jedną (Zazwyczaj prawą) stronę i ludzie mają po prostu dosyć.

darknaren

jeb...c literówki, przecietnie glupio-madry cebulak rozumie tekst z poprzekrecanymi literami, klawiatura za wolna

darknaren

a warto wiedziec, ze MAO umiescilo srodowisko zwiazane z YALE,
zyda trockiego rowniez wpuszczono do rosji za posrednictwem tegoż...

darknaren

Każdy rozumie film jak chce. Scenę w której bohater przypomina sobie opowiadanie księdza o chłopcu który zginął podczas nalotów a potem on sam jest w tej sytuacji odebrałam zapewne inaczej niż Ty.
Na szczęście napisałeś:"Konserwatywne kościelno-Patriotyczne wychowanie ZA CZASÓW REŻIMU FRANCO (!!!)zostawia w dzieciach rany na całe życie, traumy i skrzywiony obraz świata. " mam nadzieję, że zatem uważasz że TYLKO WTEDY i "pijesz" do "tych czasów" a nie zaś do ów wychowania bo byłbyś w podwójnym błędzie. Choćby już logicznie rzecz biorąc, człowiek wychowany w konkretny sposób, z wpojonymi zasadami i ideałami które później nie są adekwatne do nowego ustroju, ma WG. TEGO USTROJU I LUDZI KTÓRZY GO POPIERAJĄ "rany, traumę i skrzywiony obraz świata" tak więc nie chodzi tu o to czy jest się wychowanym jako katolik, patriota czy ateista i kosmopolita tylko czy się w tym człowiek odnajduje w danym czasie i danym kręgu.
Mogłabym skopiować Twoje ostatnie zdanie ale mam trochę więcej w sobie optymizmu, widać lewactwo (jak ktoś tu tak określił) to tylko "kwaśne jabłka" lubiące tylko chodzić i narzekać, że widzą wszystko w ciemnych barwach- bo nie chce im się ciemnych okularów z oczu ściągnąć :) Szczęść Boże.

777temida

"Choćby już logicznie rzecz biorąc, człowiek wychowany w konkretny sposób, z wpojonymi zasadami i ideałami które później nie są adekwatne do nowego ustroju, ma WG. TEGO USTROJU I LUDZI KTÓRZY GO POPIERAJĄ "rany, traumę i skrzywiony obraz świata""

Że co? Czyli, ze ludzie ktorzy popierają zasady nowego ustroju uwazaja, ze ludzie z zasadami z poprzednich ustrojow mają traume i rany??? Co to za debilne teorie? Owszem, okazjonalnie sie to zdarza, ale to absolutnie zadna regula. Malo kto z normalnych wyksztalconych dzisiejszych Polakow uwaza, ze ludzie z PRL mają 'traumę' dawnego systemu. Wiekszosc wie, ze zylo im sie wzglednie dobrze

psyychopata

Tak zajebiście im się wtedy żyło, że dążyli do obalenia tego ustroju.

darknaren

Lewactwo doprowadzilo dzisiejsza Hiszpanie na dno. W tym kraju obecna dzietnosc to 1,32 urodzeń na kobiete, co jest dzietnością KATASTROFALNĄ. Zeby populacja sie rozwijala, potrzebna jest dzietnosc minimum 2, co oznacza, że Hiszpania powoli umiera. Jesli chodzi o dzietnosc, lewacka Hiszpania jest na 194 miejscu na 224. Kolejna rzecz; rozwody, rozbite rodziny. Dzisiejsza Hiszpania jest 4 krajem w Europie co do bezwzglednej ilosci rozwodow. Na 10 malzenstw, w Hiszpanii rozwodzi sie 7 par. To efekty polityki lewackiej, wmawiania kobietom, że 'mozesz wszystko', 'tylko Ty sie liczysz', wmawiania, że nie nalezy isc na ustepstwa, ale jesli partner nie jest taki jak sobie wymarzylismy; zamiana i kolejny. Hiszpanskie kobiety dochodzą powoli do 'przechodzenia' na poziomie poczatkujacej prostytutki. Rozbite rodziny to tam norma, dzieci nie majac kompletnie wzorcow beda tylko powielac bledy rodzicow.
Słowem; nieszczescie, załamanie demograficzne, rozbite rodziny.
To jest Twoja obecna lewacka Hiszpania.
A i bylbym zapomnial dodac; wziac bardzo wysokie bezrobocie.
Oto do czego doprowadzaja lewaki

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
grd1

Opinia bez uzasadnienia to tylko inwektywa i świadczy o braku argumentów u piszącego. powinieneś napisać uważam że jesteś idiotą ponieważ: i tu przytaczasz argumenty na poparcie swej hipotezy bez tego potraktuje to jako komplement

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
grd1

ONR i inne prawicowe ekstremizmy to stan umysłu i niestety nie wymyślono na to lekarstwa (choć zazwyczaj przechodzi samo po nabraniu doświadczenia życiowego) a ograniczanie wolności słowa jako argument to wyraz bezradności i tak to potraktuje :-)

darknaren

A na lewactwo wymyślono - kij.

ocenił(a) film na 8
grd1

Eh umysł prosty jak postulowane narzędzie, i czego ja oczekiwałem od trolla...

użytkownik usunięty
grd1

"Jesteś idiotą i swoimi wypowiedziami udowadniasz, że wolność słowa powinna być ograniczona". Na prawactwo wymyślono myślenie.

ocenił(a) film na 8
darknaren

Ładnie podsumowane ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones