PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=298552}

Lęk

Shrooms
5,5 13 678
ocen
5,5 10 1 13678
Lęk
powrót do forum filmu Lęk

zakończenie było jedynym plusem filmu o jakże trafnie przetłumaczonym tytule. mogło wyjść całkiem nieźle, bo scenariusz miał potencjał, ale jak to zwykle bywa w tego typu przypadkach.. wyszło fatalnie.
przyjaciele jadą do lasu na 'grzybobranie', młodzi ludzie, zabawa, wiadomo, jak jest. dziewczyna połyka trującego grzybka i potem ma wizje. zupełnie nagle przepada jeden chłopak i przyjaciele wyruszają w las, żeby go odnaleźć, co wygląda bardziej, jak spacer krajoznawczy. wątek chłopców wyświetlany jest raz na rok, natomiast dziewczyny przeżywają fascynujące przygody (ginąc przy tym jedna po drugiej - no cóż, szkoda). odtwórczyni roli głównej bohaterki - Tary ma bardzo trudną rolę, ponieważ praktycznie przez cały film wije się i tarza po błocie, wydając z siebie niewyartykułowane dźwięki. niespodziewanie chłopcy (których wątek urwał się 30 minut wcześniej) pojawiają się w starym budynku i ukrywają przed kimś (niestety nie wiemy przed kim). jeden z nich ginie, a drugi w końcu spotykają się z Tarą i chociaż ma złamanie otwarte, zamiast konać z bólu, drepta za nią po lesie, podpierając się na kiju. wypas. w końcu ginie, a ostatnimi słowami które padają z jego ust jest jakże romantyczne "kocham Cię" skierowane do naszej głównej bohaterki. warto tu nadmienić, że między tą dwójką nie działo się nic przez cały film. zero jakichkolwiek znaków z jednej czy drugiej strony. ale rozumiem, że autorzy chcieli, aby wyszło romantycznie.
końcówka, jak już pisałam wyżej, najlepszy element, zaskakuje, ponieważ okazuje się, że główna bohaterka jest psycho killerem i to ona pozabijała wszystkich swoich psiółów, choć sama widziała to inaczej.
fajnie, że scenarzyści postarali się o szokujący element, ale niestety nie mamy pojęcia, jaki był motyw Tary. zabiła wszystkich bo nażarła się grzybków, czy może była chora psychicznie?
film pozostawia więc wiele nierozwiązanych kwestii i pytań bez odpowiedzi.
moja ocena: 4/10 (za potencjał i zakończenie)

fallintomadness

No rzeczywiście tytuł świetnie przetłumaczony:]
Powinno być "Grzybki" albo coś w tym stylu.

Monika161

Tytuł właśnie dobrze przetłumaczony, bardzo pasuje wg mnie. "Shrooms" brzmi dobrze, ale po polsku? "grzybki", "Halucynogenki"? Baznadziejne byłoby w tym wypadku przetłumaczenie dosłowne.

Tak w ogóle to powinieneś napisać, że to SPOILER. Główna bohaterka zjadła grzybki, które wywoływały jakąś psychozę lub śmierć. Odratowali ją, ale z jej psychiką nie było dobrze, co zresztą się może zdarzyć po każdych grzybkach czy paleniu trawy. Co do wątku miłosnego, ona była w tym Jake'u zakochana, ale tak naprawdę on jej nie wyznał miłości co się okazuje w tej... hmm... retrospekcji? To ona sama wyznała mu miłość, a później sama odwzajemniła wyznanie :P A ty wziąłeś na serio jej wizje.

A tak w ogóle: mnie zakończenie w ogóle nie zaskoczyło :)

ocenił(a) film na 3
fallintomadness

Cóż. Nic dodać nic ująć. Ta doskonała recenzja niech bedzie raczej przestrogą dla chcących obejrzeć ów film.

ocenił(a) film na 4
pantyszek

4/10

Jeśli coś można napisać o tym filmie, to wszystko już ujął
fallintomadness. Fajne zdjęcia i fajna krowa ;p Końcówka ratuje film.

fallintomadness

Mnie tam zakończenie wcale nie zaskoczyło bo widziałam już podobne w "Ktoś całkiem obcy" więc tym razem obstawiłam główną bohaterkę zwłaszcza że zażyła sobie najwięcej

aurnow

Ona nie zażyła najwięcej, właśnie chyba najmniej. Zjadła tylko z jednego grzybka, takiego trującego :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones