PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1020}

Lśnienie

The Shining
7,8 423 823
oceny
7,8 10 1 423823
8,5 47
ocen krytyków
Lśnienie
powrót do forum filmu Lśnienie

zawiodłam sie

ocenił(a) film na 2

Nie wiem skąd tyle pozytywnych ocen i komentarzy a przede wszystkim nie rozumiem czemu ten film jest nazywany horrorem. Nudne to było jak flaki z olejem. Przez większość filmu czekałam aż się rozwinie akcja. Jedyne za co mogę pochwalić to dobór głównej roli. Proszę o nie komentowanie , ze nie zrozumiałam filmu itp potrafie oglądać filmy ze zrozumieniem ;)

ocenił(a) film na 8
nancy_fck

Dziwne, ja na przykład nie lubię horrorów, a ten wbił mnie w fotel.

nancy_fck

Zwyczajnie nie dorosłeś jeszcze do tego filmu.

ocenił(a) film na 6
miloszgilga

Zwyczajnie powinieneś zaakceptować, że nie każdy ma taką opinię jak ty ;)

RoseBlanche13

To nie rozchodzi się o opinie tylko o to że nie zrozumiała filmu. To nie jest hejt, tylko naturalna kolej rzeczy. Kiedyś za młodu jak oglądałem ten film też wydawał mi sie nudny, teraz, 10 lat później jak obejrzałem go ponownie dostrzegłem mnóstwo przekazu i to w jaki sposób jest budowane napięcie. Uwierz mi, trochę filmów już w swoim życiu widziałem, zwłaszcza horrorów. I tak naprawdę większość tych nowych jak nie wszystkie czerpią z tych starych (lśnienia, ptaków, czy psychozy). Ruch kamery, charakterystyczne dźwięki czy plany. Film może wydawać się nudny ale trzeba brać pod uwagę to że jak na swoje czasy był produkcją wręcz przełomową.

ocenił(a) film na 6
miloszgilga

Za dziesięć lat z pewnością powrócę do tego filmu, aby zobaczyć czy wyciągnę z niego nowe treści, które być może przeoczyłam przy pierwszym oglądaniu. Faktycznie, muszę przyznać że film jak na swoje czasy był przełomowy.

ocenił(a) film na 4
miloszgilga

Ja np. nie mam zamiaru oceniać wysoko filmu, dlatego, że jest niby przełomowy. Pierwszy raz jak go widziałem, to uznałem za całkiem niezły dreszczowiec. Ale po paru latach z większą wiedzą, pomyślałem, że oglądnę jeszcze raz, bo może na to "rzekome" arcydzieło spojrzę w inny sposób lub bardziej docenię. Klimat wydał mi się całkowicie sztuczny. Też rola Nicholsona, choć dobra, to prostolinijna - głupio się uśmiecha i krzyczy. Są role, w których ma jednak więcej pola do popisu. A sam twist wydał mi się jeszcze gorszy, niż za pierwszym razem (nie dlatego, że już wiedziałem, co się stanie, ale nie było czuć w ogóle napięcia, gdy jego żona podchodziła do jego wypocin). Zresztą już za pierwszym razem było do przewidzenia, co się stanie.
A jeżeli piszesz, że ktoś nie zrozumiał/nie dorósł do filmu, bo mu się nie podobał - to jest hejt. Ty zmieniłeś zdanie - nie znaczy, że każdy by zmienił. Poza tym sam King nie był zwolennikiem filmu - czy to oznacza, że on, wtedy, gdy to mówił, też nie dorósł do filmów o jego adaptacjach?

TheBestOfAvatar

King nie był zwolennikiem, bo 3/4 treści z książki nie było w filmie i znacznie był pozmieniany. Czytałem Lśnienie, i jest tam wiele elementów, które jakby umieścili w filmie to wyszedłby z tego bardziej "Jack w krainie czarów". Nie jest to film idealny, ale sposób w jaki budują napięcie + muzyka Pendereckiego robią robotę.

ocenił(a) film na 4
miloszgilga

stephenking.pl/artykul/lsnienie-oszustwo-w-imie-kina-fenix-494/
"Stephen King nie lubi „Lśnienia” Stanleya Kubricka i nie robi z tego tajemnicy. Nie podoba mu się słabość fabularna filmu, nie podobają się bohaterowie." - już pierwsze zdanie artykułu mówi, że to fabuła jest dla niego słaba.
Oczywiście to prawda, że nie podobało mu się też to, co napisałeś, ale to nie główny, nawet nie jeden z głównych powodów. Chcę tylko pokazać, jak mylne jest twoje założenie pro po ludzi, którym film się nie podobał. Twierdzenie kto dorósł, a kto nie, po kilku zdaniowej opinii lub innym zdaniu na temat filmu jest bardzo ignoranckie...

ocenił(a) film na 4
TheBestOfAvatar

http://stephenking.pl/artykul/lsnienie-oszustwo-w-imie-kina-fenix-494/

ocenił(a) film na 5
miloszgilga

Może jak na swoje czasu był przełomowy ale jak się go teraz ogląda to takie 4 na 10 maks.

ocenił(a) film na 1
nancy_fck

Popieram w 100% :D

ocenił(a) film na 10
DriverWojtas

Powiedział koleś który ocenił wściekle szybcy na 10/10

ocenił(a) film na 4
Digital_Burger

Cóż za kontra. Nikt cię nie podważy...

ocenił(a) film na 10
TheBestOfAvatar

Cieszę się że zrozumiałeś

ocenił(a) film na 4
Digital_Burger

(͡° ͜ʖ ͡°)

ocenił(a) film na 3
Digital_Burger

"Wściekle szybcy" to film, co do którego ma się zupełnie inne oczekiwania niż w przypadku horroru uznawanego za arcydzieło. Sądząc po nicku, kolega jest wielkim fanem motoryzacji, więc nic dziwnego, że jemu się spodobało. Nie wiem, jak to się ma do oceny "Lśnienia".

ocenił(a) film na 10
imdb_is_better

To wskazuje po prostu na niski poziom inteligencji

ocenił(a) film na 3
Digital_Burger

Film jest bardzo słaby po prostu.

ocenił(a) film na 3
Digital_Burger

Dość ostra samokrytyka.

Digital_Burger

podobnie jak popieranie banderowców...

ocenił(a) film na 10
Digital_Burger

powiedział koleś który ocenił forrest gump na 9/10

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
nancy_fck

Również czekałem, aż rozwinie się akcja

Syberyjski

Pomyliłeś gatunki w horrorze nie musi być akcji.

ocenił(a) film na 7
nancy_fck

Niby film byle jaki, prosty, ale umiejscowienie akcji, rola Nicholsona, ogólna dziwność i klimat sprawia że ciężko zapomnieć o nim co sprawia że jest wyjątkowy na swój sposób. Stąd te oceny.

nancy_fck

Również nie rozumiem fenomenu tego filmu. Obejrzałem go wczoraj po trzech latach przerwy. Tylko muzyka i efekty dźwiękowe robiły na mnie wrażenie, ale aby się przestraszyć czy być wbitym w fotel? No nie na tym obrazie. Rola Nicholsona oczywiście legendarna, choć miał o wiele lepsze role.

ocenił(a) film na 9
Kurzi32

Tak samo jak ja nie rozumiem fenomenu Paździerzu Ojca Chrzestnego.

nancy_fck

Mam taka sama opinie bo film dla 5 letnich dzieci

ocenił(a) film na 4
nancy_fck

jak dla mnie to zwykły gniot

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones