PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=537050}

LEGO® PRZYGODA

The Lego Movie
7,2 59 894
oceny
7,2 10 1 59894
7,2 24
oceny krytyków
LEGO® PRZYGODA
powrót do forum filmu LEGO® PRZYGODA

Która leprze wersja z napisami czy z dubbingiem?

ocenił(a) film na 10
nieznajomy43

dub (z napisami fajne tylko filmy)

nieznajomy43

Wydaję mi się, że to kwestia gustu. Oglądałem obie wersje i zdecydowanie bardziej podobała mi się wersja z napisami...

ocenił(a) film na 8
nieznajomy43

W ogóle pytanie czyje napisy. czy kinowe czy te na podstawie angielskiego audio. Bo jak to w polskim przemyśle kinowym oczywiście 70% dialogów jest zmienionych.

ocenił(a) film na 9
Kramon

Zmiata zmiana treści tłumaczenia, to akurat pozytyw.

ocenił(a) film na 8
nieznajomy43

powinieneś zastanawiać się nad "oglądam w oryginale - po angielsku" lub "z dubbingiem" :)

akurat w przypadku filmów animowanych napisy nie są najlepszym wyborem, a język w nich używany jest dość prosty i zrozumiały (w końcu target to dzieci)

ocenił(a) film na 8
nieznajomy43

Oglądałem z napisami pierwsze 45min, potem z dubbingiem. Obie mają swój urok.

ocenił(a) film na 10
nieznajomy43

Porównałem obie wersje i jak dla mnie lepsza jest wersja z oryginalnym dubbingiem i napisami polskimi.

adas_tcz_filmweb

Zgadzam się całkowicie! :)

ocenił(a) film na 9
nieznajomy43

Dubbing. Mało tego, jak patrzę na amerykańskie zwiastuny to polski Emmet jest lepszy od oryginału ;)

ocenił(a) film na 6
nieznajomy43

Jeśli nie znasz języka oryginału czy "kontekstu" to czy wybierzesz napisy czy dubbing to jeden pies. Bez tego zdajesz się na łaskę tłumacza.


W tym przepadku polscy aktorzy się spisali ale tłumaczenie dziecinniejsze od oryginału. Np. scena gdy zły glina jedzie po dachu pociągu: oryginał nawiązuje od Air force one w dubbingu "bileciki do kontroli" ni gruchy. Ja bym nawiązał do wsiąść do pociągu byle jakiego... Czy Batman pracujący z czarnymi klockami a w ostateczności z bardzo ciemno szarymi.

nieznajomy43

dubbing.Może być też oryginalnie

użytkownik usunięty
nieznajomy43

Tylko napisy

użytkownik usunięty
nieznajomy43

Napisy lepsze

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones