PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=683757}

The Curse of Edgar

La Malédiction d'Edgar
5,8 160
ocen
5,8 10 1 160
La Malédiction d'Edgar
powrót do forum filmu La Malédiction d'Edgar

Historia na podstawie powieści Marca Dugaina "Klątwa Edgara". Film fabularny rzuca nowe światło na życiorys J. Edgara Hoovera, Dyrektora Federalnego Biura Śledczego. Człowiek-legenda, brał udział w spektakularnych akcjach FBI jednocześnie walcząc zaciekle z komunizmem. Film ukazuje tajemnice Hoovera, który walczył o utrzymanie władzy przez Kennedych. Clyde Tolson, prawa ręka dyrektora i jego kochanek, był jedyną osobą, która znała kulisy rozgrywek politycznych Ameryki. Wiedział też o JFK i aparacie państwowym więcej, niż sami politycy./z netu/

ocenił(a) film na 8
jacpod

... kiedy zostałem dyrektorem FBI postanowiłem, że tylko śmierć spowoduje żebym odszedł. ... beze mnie ten kraj zszedłby na psy. ... nie istnieje przestępczość zorganizowana. Mitoman. Piękny okaz arogancji - dla mnie czystej wody kanalia. Nie bał się nikogo a wszyscy bali się jego. Większość życia poświęcił na inwigilowaniu wszystkich którzy zagrażali jemu i jego stanowisku. Jak zepsuty był świat amerykańskiej władzy, że tak mierna istota trzymała ich wszystkich w szachu. Podejrzewam, że po ojcu odziedziczył chorobę psychiczną. Szczęśliwy Nixon śmiercią Hoovera wyprawił mu nawet pogrzeb z honorami. Bardzo interesujący film - 8/10 !!!

Szpila_1308

Zgoda!

Szpila_1308

Niezgoda

ocenił(a) film na 8
tokszok

Spoko !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones