PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=493186}
5,9 78
ocen
5,9 10 1 78

Lalapipo
powrót do forum filmu Lalapipo

Po pierwszym kwadransie zapowiadalo sie na jakas idiotyczna komedie. Poznajemy kolesia rozmawiajacego z wlasnym penisem, co wyglada jakby uciekl z Muppet Show - WTF? Pozniej zgodnie z tytulem (btw wyjasnienie tytulu to prawdziwa perelka!) pojawia sie wiecej bohaterow. Wsrod nich otaku przebierajacy sie za Kapitana Bonita i wierzacy ze przybyl z kosmosu uratowac ludzkosc przed niemoralnoscia, 40letnia nimfomanka mieszkajaca w zasmieconym do granic mozliwosci domu, czy dziewczyna ubierajaca sie w stylu amaloli i pragnaca zostac slawna Seiyu ,a w rzeczywistosci zupelnie inaczej na chleb (ryz?) zarabiajaca, plus jeszcze kilka innych niecodziennych postaci.
Jest zabawnie, chwilami dosc hardkorowo (scena z matka), a calosc utrzymana w oczojebnej stylistyce "Kamikaze Girls" (jedna scena nawet jakby zywcem wyjeta z tego filmu) - ale w koncu scenariusz napisal Tetsuya Nakashima (a wiec i tradycyjnie uraczyl nas krotkim anime).
Jednak pod ta cala otoczka, kryja sie ludzkie dramaty postaci nieprzystosowanych do zycia - jedynie w Shibuya czy Harajuku mogacych funkcjonowac i nie wyrozniac sie zbytnio. A mimo to, staraja sie optymistycznie patrzec w przyszlosc, co pieknie pokazuje ostatnia scena w filmie. Mimo iz niektorzy z bohaterow niebyt przypadna nam do gustu, a nawet moga wzbudzac pogarde, to rezyser w kazdym z nich widzi przede wszystkim czlowieka i stara sie wyciagnac na wierzch jakies pozytywne aspekty. A ogladajac dolaczony na plycie making of (przy okazji polecam angielskiego dystrybutora Third Window Films, wydajacego kino azjatyckie w bardzo przystepnych cenach), odnioslem wrazenie ze wszyscy na planie bawili sie przednio.

-Grail-

Furu Pawaaar, chaaarge!

- A Lot of People...
- rara pipo ???
hehaha :D

Najlepsza scena to ta po policji, totalnie mnie zaskoczyła.

ocenił(a) film na 8
matix87

Nie wiem o co Ci chodzi...Czy o to,ze tak latwomogl uciec?Widocznie nie wszystkie policje trzymaja pod kluczem zatrzymanego.Mnie rozbawily penisy pisarza z muppet Show,kapitana Bonito i chmurka w tym ksztalcieoraz glupia mina dostarczyciela towaru kiedy aniolek ze sklepu powiedzial mu,ze pierwszy raz sklamal oraz smiech puszystej na jego propozycje pracy i kontakt z nim.
Chomik Mietushek

Mieushek

<< Mały spoiler] >> dla tych co nie widzieli!
.....
To też, ale dokładniej chodziło mi o
potrącenie głównego bohatera przez samochód. Totalnie mnie to zaskoczyło, a latający but?, hehe, niezła scena...

ocenił(a) film na 8
-Grail-

Mnie tez rozbawil i zauroczyl ten film,choc to raczej dramat ludzi z wielkiego Tokio.
Chomik Mietuszek
P.s.Jednak azjaci potrafia zrobic dobre kino.Mam ich wiele w swej norce choc niektore sa bez napisow i dlatego przechowuje je w folderze filmy w wersji oryginalnej,moze kiedys ktos je przetlumaczy?
Chomik Mietushek

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones