PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1174}

Lalka

6,5 14 909
ocen
6,5 10 1 14909
6,7 15
ocen krytyków
Lalka
powrót do forum filmu Lalka

Proszę wszystkich o pomoc ! Strasznie spodobał mi się pewien utwór z filmu Lalka. Utwór był odgrywany na akordeonie w momencie , gdy Wokulski spacerował po powiślu i mijał marne budy, biedaków, akordeonistę oraz dochodził już do zdechłego konia....Ten utwór jest piękny ! Smutny, ale bardzo prawdziwy ! Szukam go ! Powiedzcie jak się nazywa .... ogromnie będę wdzięczny...nigdzie nie mogę znaleźć muzyki z tego filmu , a muzykę skomponował Kilar...

faraon15

hej! udało Ci sie znaleźć dojście do tego utworu? Niestety o ile muzyka z Lalki z lat 70. autorstwa Kurylewicza jest powszechnie dostępna o tyle ściezka dzwiękowa stworzona przez Kilara do filmu z 1968 jest właściwie nieosiągalna. Utwór o którym piszesz, który równiez mnie sie bardzo podoba to motyw stworzony na potrzeby filmu jedynie niestety. Ten "walczyk" dość wyraźnie nawiązuje do popularnych opartych na motywach ludowych utworach rosyjskich z pocz. XIX wieku, takich jak Sopki Mandzurii itp, więc wpisuje się w kontekst Lalki. Jedyną drogą jest zgranie sciezki bezpośrednio ze źródła oglądając lalke np na kompie. Polecam! Będziemy wtedy jedynymi @ma osobami na świecie posiadającymi fragment tego utworu w mp3 ;) pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones