Film

Lalka

1968
2 godz. 31 min.
6,5 14 362
oceny
6,5 10 1 14362
3 753
chce zobaczyć
6,7 11
ocen krytyków
Adaptacja powieści Bolesława Prusa. Zamożny kupiec wszelkimi sposobami stara się zdobyć serce ubogiej, lecz wyniosłej szlachcianki. Więcej Mniej
Lalka zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Adaptacja powieści Bolesława Prusa. Historia zamożnego kupca warszawskiego Stanisława Wokulskiego i jego miłości do pięknej, lecz zubożałej arystokratki Izabeli Łęckiej. Temu niszczącemu uczuciu Wokulski podporządkowuje swoje interesy, wchodzi w niekorzystne dla siebie układy z rodzinami arystokratycznymi, chcąc w pośredni sposób pomócAdaptacja powieści Bolesława Prusa. Historia zamożnego kupca warszawskiego Stanisława Wokulskiego i jego miłości do pięknej, lecz zubożałej arystokratki Izabeli Łęckiej. Temu niszczącemu uczuciu Wokulski podporządkowuje swoje interesy, wchodzi w niekorzystne dla siebie układy z rodzinami arystokratycznymi, chcąc w pośredni sposób pomóc ukochanej. Lekceważy uwagi i rady swego przyjaciela i współpracownika Ignacego Rzeckiego, daje się zwodzić Izabeli flirtującej po cichu z przystojnym kuzynem Starskim.

na podstawie
studio
Zespół Filmowy "Kamera"
tytuł oryg.
Lalka
inne tytuły
The Doll Miedzynarodowe
Więcej...
Zbigniew Cybulski starał się o rolę Wokulskiego, aby uwolnić się od wizerunku Maćka Chełmickiego w "Popiele i diamencie" Andrzeja Wajdy.
Zbigniew CybulskiAndrzej Wajda
Jan Rybkowski miał początkowo wyreżyserować film.
W 1964 roku Kazimierz Brandys napisał scenariusz do filmu, jednak nie spodobał się on Hasowi, który zdecydował się stworzyć swoją wersję.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych