PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=772}

Las Vegas Parano

Fear and Loathing in Las Vegas
7,5 168 499
ocen
7,5 10 1 168499
6,7 28
ocen krytyków
Las Vegas Parano
powrót do forum filmu Las Vegas Parano
ocenił(a) film na 10
perwersyjnylangust

wtydy zrozumisz nawet niezrozumiałe

ocenił(a) film na 10
vince25xx

a nawet niebyt i nicość;D

ocenił(a) film na 8
KubaLBN92

i odbyt

ocenił(a) film na 8
vince25xx

Z pustego i Salomon nie naleje. Wielu artystów przyznało, że rzeczy pisane na haju czy bani na trzeźwo okazywały się bełkotem...

Dlatego, żeby zrozumieć niezrozumiałe czasami trzeba poznać kontekst i otoczkę wgryźć się głębiej. Też za pierwszym razem zupełnie nie zrozumiałem "Strachu i odrazy" i również oceniłbym ten film nisko, zbyt nisko. Dziś daję mu "tylko" mocne "8" za to że nie mówi o co właściwie chodziło w całej kulturze lat 60.

ocenił(a) film na 7
YouzeQ

Ten jest właśnie prawdziwym mistrzem, który do głębokiego zrozumienia nie potrzebuje 'wspomagaczy'.

ocenił(a) film na 8
perwersyjnylangust

...niedługo może oprócz 3D będą filmy dla ćpających....(?)

ocenił(a) film na 6
Tamilina

Trochę to chore że powstają filmy które powinno się oglądać po używkach :-/.

ocenił(a) film na 8
DemiaN

Napisałam to z ironią.Jestem wrogiem tego rodzaju używek.Uważam że chore jest się naćpać aby móc zrozumieć film,a żałosne jest to żeby mieć wyobraźnię tak niskich polotów że nie można,weług niektórych,obejrzeć filmu bez "ćpania".

ocenił(a) film na 6
Tamilina

Mi o to właśnie chodzi.Też mnie to razi w oczy bo tak samo można napisać o innych filmach typu o piciu alkoholu i się najebać by lepiej zrozumieć film + by się lepiej oglądało.Po prostu ludzie powalają mnie na ziemie swoim podejściem do filmów.

ocenił(a) film na 8
DemiaN

Myślę też że wielu "ćpających" nie ćpa,tylko próbują wyjść na...(nie wierzę że to piszę... :-) ) ćpunów ze "stylem" i z pewnym stylem "bycia i życia" :-D

ocenił(a) film na 6
Tamilina

Ja do dziś pamiętam typów ze szkoły którzy palili szlugi tylko po to by się przypodobać rówieśnikom nie mówiąc że niektórzy w taki sposób szukali kolegów.Teraz pewnie jest podobnie tylko że teraz rządzi zielsko.

ocenił(a) film na 9
Tamilina

Też mnie to wkurza. Tyle że mi tam to lata, czy ktoś coś bierze czy nie. W każdym razie takie teksty, że "tylko będąc na haju, można zrozumieć", to przesada. Jakoś oglądałam ten film na trzeźwo i wszystko zrozumiałam. To jest kwestia dystansu/otwartości, a nie tego czy ktoś był naćpany jak bohaterowie. Osobiście dla mnie wypowiedzi o których mowa, takie "chwalenie się" jest niedojrzałe, żenujące i śmieszne.

Tamilina

Jest trochę prawdy w tym co napisał autor tematu, bo przecież żeby zrozumieć naćpanego trzeba się naćpać razem z nim, a bohaterowie w filmie są naćpani :)

Tamilina

żałosnym jest myśleć że zrozumie się to tak jak ktoś kto już używek próbował, niestety ktoś kto nigdy nie ćpał pewnych rzeczy nie pojmie i tak jest prawda

ocenił(a) film na 9
kokroucz

Fakt w pełnej rozciągłości.

ocenił(a) film na 4
perwersyjnylangust

I właśnie to jest w tym wszystkim najsmutniejsze. Spora grupa zwolenników,sympatyków tegoż tytułu kompletnie nie zrozumiało lub wypacza wizję Giiliama. Wypaczą ją w ten sposób,że błędnie interpretuje jego artystyczną,indywidualną wizję,jego abstrakcyjny styl zostaje kompletnie,źle odebrany i wartość danego filmu traci na znaczeniu,nawet jeśli dostaje tutaj sporo pozytywnych ocen. Las Vegas Parano stał się dla fanów czymś w rodzaju kultu używek, czymś w rodzaju usprawiedliwienia potrzeb wewnętrznych,usprawiedliwienia swoich czynów, stał się czymś z czym biorąca używki społeczność identyfikuje się i odbiera branie za coś pozytywnego...nie biorąc poprawki na dalszą perspektywę. I nie,nie piszę tutaj o przesłaniu anty-używkowym tego filmu,bo nawet nie miał takiego zamiaru i dobrze,ale piszę o złej,błędnej,nietrafionej interpretacji plebsu,który nawet nie zastanowił się nad tym filmem,a jedynie dał 10,9.8,bo jest o ćpaniu,które jest cool,super,trendy.

ocenił(a) film na 10
RAC_79

No szkoda słów, cała dyskusja pod tym filmem jest nietrafiona.

ocenił(a) film na 8
RAC_79

Zdajesz sobie sprawę, że ten film to nie jest wizja reżysera, tylko wielkiego Huntera Thompsona? Który znany był własnie z zażywania ogromnych ilości narkotyków... Polecam książkę 'lek i odraza w las vegas' oraz inne dzieła mistrza. Do tego z zapoznaniem się z dokumentem o tej postaci.

ocenił(a) film na 4
Luthron

Na podstawie czyli,tak czy siak Gilliam dodał od siebie bardzo wiele. Wystarczy spojrzeć na jego biografię i łatwo zauważyć,że on po prostu bawi się takimi tematami (jeszcze mam kilka tytułów jego twórczości do nadrobienia) Aczkolwiek jakby nie patrzeć,to nie zawracałem sobie tym głowy na jakiej to było podstawie,nie zwróciłem na to uwagi, tak po prostu.

Z pewnością tak zrobię,że któregoś dnia przysiądę i spojrzę na tą literaturę,którą mi poleciłeś.

ocenił(a) film na 9
RAC_79

Nieprawda, że Gilliam dodał od siebie bardzo wiele. To jest jedna z najwierniej przełożonych książek na język filmu. Poza tym Hunter Thompson, cały czas nadzorował dzieło, aby wyglądało tak jak on to widzi.

ocenił(a) film na 10
RAC_79

Nie wiem więc się wypowiem wiecznie żywe...

Masakra.

ocenił(a) film na 9
perwersyjnylangust

dokładnie tak :D ogladalem na LSD. Polecam :)

użytkownik usunięty
LeXuS_92

Tag Lajf

ocenił(a) film na 8
LeXuS_92

na 4-ho-mipcie też dobrze wjechało :D

ocenił(a) film na 10
perwersyjnylangust

Też się zgadzam, po dużej dawce THC film nabiera sensu, jest świetny :D

ocenił(a) film na 7
perwersyjnylangust

trzeba dobrze zrozumieć by przyćpać

ocenił(a) film na 8
perwersyjnylangust

przyćpać zrozumieć trzeba dobrze by

Anthrax91

Dobrze by przyćpać trzeba zrozumieć

ocenił(a) film na 10
perwersyjnylangust

Zgadzam sie z tobą

użytkownik usunięty
perwersyjnylangust

wcale nie trzeba.. ale można ;)

film oglądałem na trzeźwo chyba :P ale w trakcie oglądania przypominały mi się podobne zajawki jakie ja miałem łykając kwas parę tablet i wąsy :P zapijając piwkiem !!!!

użytkownik usunięty
perwersyjnylangust

Jak przyćpasz to całkiem możliwe że nic nie zrozumiesz. Ten film to już narkotyk w czystej postaci i najlepiej nic nie brać tylko zagłębić się w ten klimat.

ocenił(a) film na 8
perwersyjnylangust

tak kuhwa naćpany nawet nie byłbyś w stanie skupić sie na niczym chyba nie wiesz o czym mòwisz

ocenił(a) film na 4
perwersyjnylangust

Chyba ''Enter the Void'' nie oglądałeś.

ocenił(a) film na 8
JonVon

Dokładnie, to jest dopiero rozpier.dalator mózgu :D

ocenił(a) film na 6
perwersyjnylangust

Dokładnie, chociaż film w swoim założeniu pokazuje zarówno owczy pęd za amerykańskim snem tak przecież mocno promowanym jako spełnienie marzeń i czerpanie ze źródła możliwości, oraz zatracenie i degrengoladę ruchu hipisowskiego a także skutek jego rozpadu na przełomie lat 60/70 co film jasno pokazuje w tym całym swoim narkotykowym szale bohaterów i ogółem całego środowiska dookoła, jakie to było 'życie teraźniejszością' zmierzające do patologii i nicości. Też jest tam wzmianka o Wietnamie i nie jest to powiedziane, ale bodajże Gonzo wspomniał że walczył w Wietnamie - nie wiadomo czy mówił to na poważnie, czy po prostu był naćpany i mamrotał. Aczkolwiek to by tłumaczyło jego uzależnienie i skłonności do agresji, noszenie przy sobie broni i wymachiwanie nożem. Wiadomo że żołnierzom w tamtym czasie podawano narkotyki, by mogli jakoś psychicznie przetrwać okrucieństwo wojny. Ogólnie film mówi o czymś istotnym w tym całym swoim szaleństwie i głupocie, aczkolwiek do mnie to szczerze jakoś nie trafiło taka wizja.

ocenił(a) film na 9
perwersyjnylangust

Niekoniecznie. Za pierwszym razem jak to oglądałem to byłem zmuszony wyłączyć po godzinie. Sam film mnie naćpał.

ocenił(a) film na 3
perwersyjnylangust

I z tego właśnie powodu uważam ten film za słaby.

perwersyjnylangust

A do tego jak najwięcej alkoholu!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones