PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113172}

Lawendowe wzgórze

Ladies in Lavender
7,0 10 360
ocen
7,0 10 1 10360
Lawendowe wzgórze
powrót do forum filmu Lawendowe wzgórze

Witam, znacie może jeszcze jakieś filmy, w których aktor lub aktorka (nieważne czy to Polacy czy zagraniczni aktorzy) grają naszych rodaków? Oprócz tego filmu oczywiście, "Pod słońcem Toskanii" i... I w tym momencie nie przychodzi mi już więcej do głowy :)

Johanna

"Lawendowe wzgórze" - Dwie starzejące się Angielki postanawiają zaopiekować się znalezionym na plaży nieprzytomnym młodym Polakiem. Pomimo bariery językowej nawiązują z nim bardzo dobry kontakt. ,,,

Johanna

Film Beginners z Ewanem McGregorem. Co prawda nikt tam nie gra polaka, ale na ścianach w domu wiszą wspaniałe polskie plakaty ;)

ocenił(a) film na 6
Johanna

Inny polski akcent - w norweskim filmie Pewien dżentelmen, główny bohater ustawia antenę do telewizora i nagle zaczyna odbierać mu polska telewizja, którą się bardzo zainteresował i przestał szukać innych kanałów xD

ocenił(a) film na 6
Daniel8919

post ten pisałem w czasie oglądania tego filmu, a polskich akcentów sporo w tym filmie i ogólnie przyjemnie się tego pewnego dżentelmena ogląda.

ocenił(a) film na 10
Johanna

W filmie “The Miracle of the Bells” z 1947,sam Frank Sinatra zaśpiewał utwór “Ever Homeward”, angielska wersja starej polskiej piosenki ”Powrót” napisanej i skomponowanej przez Kazimierza Lubomirskiego. Później, 8 grudnia 1947 Sinatra nagrał tę piosenkę z orkiestrą Axel Stordahl dla wytwórni Columbia Records. W tym nagraniu artysta wykonywał ją zarówno w języku angielski jak i polskim. W styczniu 1982 r. w czasie stanu wojennego zaśpiewał ją także w amerykańskiej telewizji w programie " "Let Poland Be Poland" (Niech Polska będzie Polską). Tekst:

Ever homeward, ever homeward, yearns the weary rover,

Ever homeward, ever homeward, till the journey's over

Warm embraces and friendly faces, saying welcome home,

Let me lie there 'neath the sky there, never more to roam

Ever homeward, ever homeward, yearns the weary rover

Ever homeward, over homeward, now the journey's over

Ever homeward, ever homeward, yearns the weary rover

Ever homeward, over homeward, now the journey's o



http://www.youtube.com/watch?v=22tK6BjAW6g Bardzo smutny, wzruszający film o polskiej dziewczynie, która została gwiazdą w Hollywood.

ocenił(a) film na 7
anialek36

dziękuję za przybliżenie historii. Kiedyś słyszałam, że Frank zaśpiewał piosenkę po polsku. Nie mogłam sobie przypomnieć. Dzięki

ocenił(a) film na 10
Johanna

W filmie "Parszywa dwunastka" kiedy skazańcy próbują zlikwidować niemieckich oficerów w zamku, jest taka scena gdy Charles Bronson rzuca line z hakiem tak by zaczepiła się na dachu zamku i to mu sie nie udaje za pierwszym razem, jego koledzy mówią do siebie "Idiota, głupi polaczek". Film jest klasyką, świetnie się ogląda, no i tyle genialnych aktorów w jednym filmie i znanych dawno nie widziałam, by wymienić: Lee Marvina, Ernesta Borgnine, Johna Cassavetesa, czy wspomnianego już Charlesa Bronsona. Aktorstwo prima sort!

anialek36

"O jeden most za daleko ". Gene Hackman jako gen. Sosabowski.

Johanna

http://www.filmweb.pl/film/Tramps-2016-779416 główny bohater jest Polakiem.

ocenił(a) film na 10
Johanna

"Wybór Zofii" z Meryl Streep, która gra Polkę Zofię, która przeżyła obóz koncentracyjny i po wojnie trafiła do Ameryki.

Johanna

Ślub po polsku z 1998, o polskiej rodzince film, jedną z głównych ról gra Claire Danes.
3 serca z 1993, główna bohaterka jest z pochodzenia Polką, jest scena na polskim weselu, gdzie panna młoda robi striptiz.

ocenił(a) film na 5
Johanna

"Imigrantka" z Cotillard i "Woda dla słoni".

Johanna

Jest też spaghetti western ,,Zawodowiec", w którym Franco Nero gra Polaka Kowalskiego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones