Film

Avalanche

1999 1 godz. 46 min.
4,2 294
oceny
4,2 10 1 294
44
chce zobaczyć
{"id":"99303","linkUrl":"/film/Lawina-1999-99303","alt":"Lawina","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/93/03/99303/7517430.2.jpg"}
Budowa rurociągu w alaskańskich górach może doprowadzić do zejścia potężnej lawiny, zagrażającej istnieniu małego miasteczka.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Jack, mąż Lii zginął przysypany lawiną. Ona też o mało nie straciła wówczas życia, uratował ją przyjaciel, pilot awionetki, Neil. Lia po tragedii opuściła Alaskę. Powróciła tam dopiero po kilku latach, chcąc zapobiec nieszczęściu. Wielki koncern naftowy postanowił rozbudować rurociąg w górach otaczających stolicę stanu, Juneau. Lia jestJack, mąż Lii zginął przysypany lawiną. Ona też o mało nie straciła wówczas życia, uratował ją przyjaciel, pilot awionetki, Neil. Lia po tragedii opuściła Alaskę. Powróciła tam dopiero po kilku latach, chcąc zapobiec nieszczęściu. Wielki koncern naftowy postanowił rozbudować rurociąg w górach otaczających stolicę stanu, Juneau. Lia jest przekonana, że jeśli inwestycja zostanie zrealizowana, w górach wzrośnie zagrożenie lawinowe, co doprowadzi do dalszych tragedii. Ona i Neil próbują powstrzymać koncern przed realizacją tego projektu.

studio
Ian Page Productions / Krsochel Films
inne tytuły
Lawina - ucieczka z Alaski (tytuł video) Polska
Escape From Alaska (tytuł video) USA
Więcej...
Film kręcono w Palmer i w górach Sheep Mountain (Alaska, USA).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Zapychacze antenowe.

  patkot28 ocenił(a) film na 2

  Typowe, oklepane, amerykańskie dziadostwo. Przez cały film zmierzamy do punktu kulminacyjnego, którym okazuje się... jak zwykle... kilka zmontowanych scen z prawdziwych zejść lawin, ładne widoczki, denne teksty i tyle.

 • Mówiące zwierzęta

  marlena_k ocenił(a) film na 1

  O ile w kategorii dramat-film obyczajowy akcji jak najbardziej zasłużone 10/10, to jednak mam pewne zastrzeżenia. Sądzę, że scena z wilczycą mogłaby wiele zyskać, gdyby ta wyszeptała, że zatruła się toluenem. Z pewnością mówiące zwierzęta przydałyby wiele realistce obrazu.

  • Teraz na Tv4

   damian252 ocenił(a) film na 4

   :-)

   • TEN FILM

    Novy ocenił(a) film na 1

    Wogóle ten film mi się nie podobał, marny i beznadziejny jest. Takich filmów powinno być jak najmniej, a nie więcej. :[

    Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.