C. Thomas Howell 

Christopher Thomas Howell

6,9
2 660 ocen gry aktorskiej
C. Thomas Howell
Jest synem Christophera Howella, koordynatora kaskaderów filmowych. Urodzony 7 grudnia 1966 roku w Los Angeles, w latach 1978-1980 zdobywał tytuł kalifornijskiego Juniora Rodeo. Swoją karierę aktorską zaczął od roli Tylera, jednego z przyjaciół brata Elliotta w filmie Stevena Spielberga "E.T" (1982), który widzowie na całym świecie przyjęli z entuzjazmem. Został jednym z bohaterów dramatu "Wyrzutki" (1983) Francisa Forda Coppoli, opowieści o młodych buntownikach z prowincji. Film ten okazał się trampoliną dla początkujących wówczas aktorów, takich jak Matt Dillon, Tom Cruise, Patrick Swayze, Rob Lowe, Ralph Macchio i Emilio Estevez. Wszyscy oni stali się już wkrótce bardzo znani i znaleźli się wśród czołówki aktorów amerykańskich. A C. Thomas Howell za rolę Ponyboya Curtisa otrzymał nagrodę dla Młodego Artysty.

Zauważony został także jako właściciela cadillacka ściganego przez psychopatycznego pasażera w horrorze "Autostopowicz" (1986) Roberta Harmona, a film miał swoją kontynuację w 2003 roku pt. "Autostopowicz - wyścig o przetrwanie", a reżyserii podjął się Louis Morneau.

W 1995 roku zadebiutował jako reżyser i scenarzysta filmu "Hourglass", w którym zagrał główną rolę.

W życiu prywatnym nie wiodło mu się najlepiej. Tylko przez rok, w latach 1985-1986, był mężem aktorki Lori Loughlin. Kolejny związek małżeński, zawarty w 1989 roku z aktorką Rae Dawn Chong, też legł w gruzach. Dopiero od 1991 roku stał się wzorowym mężem Sylvie i ojcem trójki dzieci.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 grudnia 1966

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 178 cm

dwukrotnie żonaty: 1. Rae Dawn Chong (11.07.1989 - 1990, rozwód); 2. Sylvie Anderson (25.07.1992 - 2015, rozwód), 3 dzieci: córka Isabelle Yasmine (ur. 17.02.1993) i 2 synów: Dashiell Anderson Sage (ur. 02.01.1997) i Liam West (ur. 24.04.2001)
Jest właścicielem i producentem Buckwheat Films.
Był brany pod uwagę do roli Marty'ego McFly'a w filmie "Powrót do przyszłości", jednak ostatecznie angaż otrzymał Michael J. Fox.
Ubiegał się o rolę Kirby'ego Kegera w filmie "Ognie św. Elma". Ostatecznie okazał się jednak zbyt młody. Angaż finalnie otrzymał Emilio Estevez.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Miałam okazję z nim rozmawiać. Zero zadecia - że gwiazda, czy coś... Bardzo miły, kulturalny, cieszy się z każdej rozmowy z fanami.
Rozbawiła go nie tak dużo różnica wieku pomiędzy nami XD bo on nie wygląda na swój wiek - niestety... A mnie "odmłodzil" XD

w filmie "The Hitcher"...

występów w takich filmach jak War of the Worlds 2: The Next Wave
(2008) Video ? Szkoda mi aktora, świetnie się zapowiadał w latach 80-tych...

Mijacie się z prawdą. Reżyser i scenarzysta wybrali MjF od razu, ale Gary David Goldberg nie chciał go puścić bo nagrywał wtedy serial Family Ties. Więc postanowili oni iż zastąpi go C. Thomas Howell, ale szef Uniwersala się nie zgodził i wymusił na nich Erica Stolza.

Gdyby Fox nie zdołałby się wyrwać i zagrać to...

więcej

Zagrał gościnnie w kilku odcinkach, a nie jest dodany w filmografii.