C. Thomas Howell 

Christopher Thomas Howell

6,9
2 153 oceny gry aktorskiej
C. Thomas Howell
Jest synem Christophera Howella, koordynatora kaskaderów filmowych. Urodzony 7 grudnia 1966 roku w Los Angeles, w latach 1978-1980 zdobywał tytuł kalifornijskiego Juniora Rodeo. Swoją karierę aktorską zaczął od roli Tylera, jednego z przyjaciół brata Elliotta w filmie Stevena Spielberga "E.T" (1982), który widzowie na całym świecie przyjęli z entuzjazmem. Został jednym z bohaterów dramatu "Wyrzutki" (1983) Francisa Forda Coppoli, opowieści o młodych buntownikach z prowincji. Film ten okazał się trampoliną dla początkujących wówczas aktorów, takich jak Matt Dillon, Tom Cruise, Patrick Swayze, Rob Lowe, Ralph Macchio i Emilio Estevez. Wszyscy oni stali się już wkrótce bardzo znani i znaleźli się wśród czołówki aktorów amerykańskich. A C. Thomas Howell za rolę Ponyboya Curtisa otrzymał nagrodę dla Młodego Artysty.

Zauważony został także jako właściciela cadillacka ściganego przez psychopatycznego pasażera w horrorze "Autostopowicz" (1986) Roberta Harmona, a film miał swoją kontynuację w 2003 roku pt. "Autostopowicz - wyścig o przetrwanie", a reżyserii podjął się Louis Morneau.

W 1995 roku zadebiutował jako reżyser i scenarzysta filmu "Hourglass", w którym zagrał główną rolę.

W życiu prywatnym nie wiodło mu się najlepiej. Tylko przez rok, w latach 1985-1986, był mężem aktorki Lori Loughlin. Kolejny związek małżeński, zawarty w 1989 roku z aktorką Rae Dawn Chong, też legł w gruzach. Dopiero od 1991 roku stał się wzorowym mężem Sylvie i ojcem trójki dzieci.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 grudnia 1966

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 178 cm

dwukrotnie żonaty: 1. Rae Dawn Chong (11.07.1989 - 1990, rozwód); 2. Sylvie Anderson (25.07.1992 - 2015, rozwód), 3 dzieci: córka Isabelle Yasmine (ur. 17.02.1993) i 2 synów: Dashiell Anderson Sage (ur. 02.01.1997) i Liam West (ur. 24.04.2001)
Jest właścicielem i producentem Buckwheat Films.
Był brany pod uwagę do roli Marty'ego McFly'a w filmie "Powrót do przyszłości", jednak ostatecznie angaż otrzymał Michael J. Fox.
Ubiegał się o rolę Kirby'ego Kegera w filmie "Ognie św. Elma". Ostatecznie okazał się jednak zbyt młody. Angaż finalnie otrzymał Emilio Estevez.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

w filmie "The Hitcher"...

Kto 25 lat temu wróżył mu

użytkownik usunięty

występów w takich filmach jak War of the Worlds 2: The Next Wave
(2008) Video ? Szkoda mi aktora, świetnie się zapowiadał w latach 80-tych...

Miałam okazję z nim rozmawiać. Zero zadecia - że gwiazda, czy coś... Bardzo miły, kulturalny, cieszy się z każdej rozmowy z fanami.
Rozbawiła go nie tak dużo różnica wieku pomiędzy nami XD bo on nie wygląda na swój wiek - niestety... A mnie "odmłodzil" XD

Zagrał gościnnie w kilku odcinkach, a nie jest dodany w filmografii.

... był tak dobry i wyrazisty, że prawie nikt nie zauważył jak doskonały był Howell w swojej roli (swoją drogą zadziwiająca zbieżność nazwisk, a raczej ich wymowy) Miał wtedy niespełna 20 lat, a aktorsko wykazał się pełną dojrzałością, był pełnoprawnym partnerem dla Hauera. Ani młody Pitt, ani Norton, nikt na świecie...

więcej