PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33560}

Lawrence z Arabii

Lawrence of Arabia
7,6 22 841
ocen
7,6 10 1 22841
8,4 16
ocen krytyków
Lawrence z Arabii
powrót do forum filmu Lawrence z Arabii

Dla tych którzy ogladali Gwiezdne wrota(Stargate). Czy nie wydaje sie wam ze istnieje podobienstwo miedzy motywami muzycznymi z tych filmow. Wg mnie podobienstwo jest duze.

wlodekbojano

Nie oglądałem gwiezdnych wrót ale raczej muzyka w gwiezdnych... jest z Lawrence z Arabii a nie na odwrót.

Lecho1523

Ja tam bardziej kojarzę muzykę z "Gwiezdnych wrót" z muzycznymi dokonaniami Johna Williamsa. Z "Lawrence'm" mi się nie kojarzy, choć może małe inspiracje są. W końcu przecież jak się uczyć, to tylko od najlepszych.

La_Pier

O, ktoś zauważył to co ja. Jasne, że jest podobieństwo.

wlodekbojano

Ja zauważyłem podobieństwa motywów miłosnych w filmach Hook oraz nowych Gwiezdnych Wojnach.
Lawrenca dopiero obejrzę :)

ocenił(a) film na 9
wlodekbojano

A ja zauważyłem podobieństwo pomiędzy tematami muzycznymi z "1492 Wyprawa do raju" i "Aleksander"
oraz "Gladiator" i "Piraci z Karaibów".

LeoRex

Nie ma się czemu dziwić, w końcu do tych dwóch pierwszych muzykę tworzył Vangelis, a do dwóch pozostałych Zimmer. Jak to artyści, w tym przypadku kompozytorzy, mają własny styl.

ocenił(a) film na 7
LeoRex

A ja zauważyłem podobieństwo między motywem z 1942 COP i kolędy Jezus Malusieńki.

Jaki sens ma właściwie ta dyskusja?

ocenił(a) film na 9
Sony_West

Szczerze?
Żaden :-)

użytkownik usunięty
wlodekbojano

Istnieje i to duże.

wlodekbojano

Podobno Georg Lucas był zafascynowany Lawerencem i zainspirował się nim.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones