PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33560}

Lawrence z Arabii

Lawrence of Arabia
7,6 22 846
ocen
7,6 10 1 22846
8,4 16
ocen krytyków
Lawrence z Arabii
powrót do forum filmu Lawrence z Arabii

OBEJRZAŁEM PONOWNIE

ocenił(a) film na 10

Zrobiłem sobie dziś kolejny seans "Lawrence'a z Arabii" i utwierdziłem się w przekonaniu, że stworzenie lepszego filmu jest prawie niemożliwe, zaś David Lean był jednym z największych reżyserów w historii kina. Film jest z 1962 roku, dziś jest 2007, a przez ten czas tylko kilka filmów zbliżyło się do niego poziomem i wątpię, żeby w najbliższym czasie nakręcono coś lepszego. Fabuła, acz oparta na autentycznych wydarzeniach, reżyseria Leana, zdjęcia, muzyka, aktorstwo - wszystko to jest na niebotycznym poziomie, i należy się tym delektować. Jeśli jeszcze tego arcydzieła nie oglądałeś, to musisz koniecznie nadrobić tę stratę.

ocenił(a) film na 10
adam05

Ja widzialem juz lawrenca 3 krotnie i mam szczescie posiadac dwuplytowa edycej specjalna tegoz arcydziela! Wielki film moge go ogladac bez konca. Amerykanski Instytut Filmowy uznal Larenca z a 7 najlepszy film wszechczasow! Wyprzedzili go tylko:
1. obywatel kane
2. ojciecj chrzestny
3. casablanca
4. wsciekly byk
5. deszczowa piosenka
6. przeminelo z wiatrem

Moj ulubiony film i polecam wszystkim ktorzy lubia dobre kino, ba, ktorzy lubia wielkie kino:)

Polecam tez most na rzece kwai w genialnej rezyserii davida leana!

ocenił(a) film na 10
ajka127

Ja również oglądałem ten film trzykrotnie i jest to jeden z moich ulubionych filmów, a zarazem najlepszy film, jaki do tej pory widziałem. Także mam 2-płytową edycję specjalną "Lawrence'a...". Obejrzałem również dwa pozostałe wielkie arcydzieła Davida Leana: "Doktora Żywago" i "Most na rzece Kwai", które na mojej liście najlepszych filmów, jakie widziałem, plasują się odpowiednio na 2. i 7. miejscu. Obydwa te filmy mam też w swojej kolekcji DVD. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
adam05

Naprawde gartuluje Ci gustu:), ja rowniez uwielbiam davida leana i jego tworczosc a najlepszym filmem jaki dotad wogole ogladalem (a widzialem sporo) jest i moim ulubionym zarazem jest wlasnie lawrence z arabii! Mam orygnalane Dwuplytowe edycje lawrenca z arabii, mostu na rzece kwai a teraz przymierzam sie do kupna doktora zywago, mozna go nabyc za 30 zl w sklepach trzymajacych jeszcze filmy z kolekcji wyborczej ale wykosztuje sie i wole miec dwuplytowa edycje specjalna za 50 zl! Naprawde WIELKI film Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
ajka127

Dzięki. Co do "Doktora Żywago" to ostatnio w Empiku w Toruniu kupiłem ten film (też 2-płytowa edycja, ale nie ta specjalna, jakość jednak jest bardzo dobra) w kolekcji z "Casablancą" i "Przeminęło z wiatrem" za kosmicznie niską cenę: 29,99 zł za 3 filmy. Pozdrawiam wszystkich fanów Davida Leana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones