PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33560}

Lawrence z Arabii

Lawrence of Arabia
7,6 22 846
ocen
7,6 10 1 22846
8,4 16
ocen krytyków
Lawrence z Arabii
powrót do forum filmu Lawrence z Arabii

poprawny 

ocenił(a) film na 6

Zrealizowana z wielkim rozmachem adaptacja ksiazki Lawrence'a, okazuje sie tylko i wylacznie filmem poprawnym. Przyjemnie sie oglada, jednakze wedlug mnie zabraklo tu przedwe wszystkim klimatu, za ktory cenie Lean'a w jego wczesnych filmach 6/10

użytkownik usunięty
bjorker

Trzeba być bardzo naiwnym czlowieczkiem zeby wierzyc ze jakikolwiek film odda przekaz książki. Z choinki sie urwałeś?

ocenił(a) film na 6

Już nie powiem kim trzeba być by nie potrafić przeczytać prostego komentarza do końca, ze zrozumieniem. Nie zarzucam filmowi utraty klimatu z przekładu z ksiażki. Mój komentarz i ocena to głównie rozczarowanie reżyserem, który sprawnie umiał zbudować klimat w jego wczesnych typowo brytyjskich produkcjach. Jego mistrzowskie adaptacje Dickensa - Great expectation i Oliver Twist mimo że zrealizowane bez tak wielkiego rozmachu są wyjątkową ucztą dla oka. Wraz z jego ogromnymi epickimi widowiskami, specificzna atmosfera jego wczesnych filmów gdzieś zanikła. Jak dla mnie to Lawrence z Arabi to stworzony był dla mas i stąd jego niesamowity sukces kasowy.

bjorker

Moim zdaniem to film przygodowy, a nie biograficzny i jedynie bazował na motywach z "Siedmiu filarów mądrości". Lawrence zagubił pierwszą wersję rękopisu wraz z notatkami i odtwarzał ją z pamięci. Nie był jednak aż tak narcystyczny, żeby sobie przypisywać autorstwo arabskiego powstania, co zrobił Lean. Również kreacja niektórych postaci i wydarzeń w filmie odbiega od faktów. nie można więc mówić o adaptacji. Co do klimatu filmu, to nie zgadzam się, że musi istnieć coś takiego jak jednolity styl twórcy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones