Lecą żurawie

Letyat zhuravli

1957 1 godz. 37 min.
7,9 9 084
oceny
7,9 10 9084
10 622
chce zobaczyć
8,3 6
ocen krytyków
{"rate":8.333333,"count":6}
{"type":"film","id":103888,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Letyat+zhuravli-1957-103888/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Lecą żurawie
 • A_Doinel ocenił(a) ten film na: 9

  jeżeli ktoś ocenia ten film w kontekście radzieckiej propagandy, to znaczy że widzi świat jedynie
  przez pryzmat polityki; przeciętny człowiek, dla którego polityka to nie sens życia, a jedynie dodatek
  do niego (dodajmy: niejednokrotnie uciążliwy), nie pozostanie obojętny wobec ogromnego
  ładunku emocjonalno-estetycznego, jaki niesie ze sobą ten wspaniały film

 • A_Doinel Film jest bardzo dobry. Zauważyłam i zapamiętałam dwie genialne sceny, na równi z mistrzami kina. Nie da się zaprzeczyć. To śmierć Borysa i bombardowanie.

 • A_Doinel ocenił(a) ten film na: 9

  renax33 to prawda, sceny poprowadzone są tu świetnie; można też znaleźć parę innych, może mniej wymownych i dramatycznych, ale świetnych od strony formalnej - np ujęcia twarzy i ciał głównych bohaterów w ruchu; istna uczta dla oka. Kapelusze z głów!

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 9

  A_Doinel no nie sądziłem że ktoś będzie miał podobną opinię do mojej, co za film! Historia wydawać by się mogło że banalna i przewidywalna ale po prostu rozsadzało mnie na fotelu i biegałem razem z nimi po schodach. Scena bombardowania!, (co to za utwór był grany na pianinie?)śmierci i to oddalające się słońce BOMBA!, i ten szaleniec w szpitalu którego dziewczyna pod jego nieobecność wyszła za kogoś innego rwący na sobie bandaże zębiskami! Zdecydowanie 9/10, cudo.

 • Hanshiro ocenił(a) ten film na: 8

  Zgadzam się z wami, jestem świeżo po obejrzeniu. Niektóre sceny na długo zapadną mi w pamięć, w ogóle film wywołuje duże emocje. Po prostu wspaniały!!

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 8

  A_Doinel Szczerze mówiąc ja nie rozumiem kompletnie zarzutów o polityczny kontekst "Żurawi". Film niczego nie propaguje, wojna jest jedynie tłem, chociaż paradoksalnie i istotą upadku związku, zniszczenia miłości dwojga młodych ludzi.

 • A_Doinel ocenił(a) ten film na: 9

  dla niektórych 'światłych' wystarcza, że film jest produkcji radzieckiej, żeby wszędzie węszyć politykę i bolszewicki spisek; ginie im przez to wiele innych aspektów; cóż - co kto lubi...

 • A_Doinel Na granicy arcydzieła. Mądrze napisane. 9/10 !!!