PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=549994}

Lepsze życie

A Better Life
6,8 3 725
ocen
6,8 10 1 3725
5,7 3
oceny krytyków
Lepsze życie
powrót do forum filmu Lepsze życie

Nie wiem sam... Mając te 28 lat, może doświadczenia które mnie spotkały, może przemyślenia czy refleksje nad tym jak wygląda owy świat w którym narzeka się na każdą prace (bo przecież można zarobić lepiej), a może zwyczajna pogoń za "więcej" i "lepiej".. Odnosze takie wrażenie, że nie docenia się tego co w życiu najcenniejsze..

Oglądając ten film, ten prosty, niskobudżetowy film bez efektów specjalnych i fajerwerków na samym końcu beczałem jak bóbr.. Nie wiem sam.. Po raz drugi.. Może sam ojciec był aż tak nierealny jak na te czasy? Może wniosek który mnie naszedł w owym stanie "rozpieprzenia", że w życiu nie ma nic sensowniejszego?

Trud, uczciwość, brak krętactwa, dawanie przykładu, ciężka praca, pokora, skromność i miłość do syna.. "Powód do życia".. Naprawdę szkoda że ten film jest w cieniu.. Polecam z całego serca!

ocenił(a) film na 8
stev1989

Bardzo trafnie napisane. Ojciec i syn przekonali mnie, że ten film to nie banał na temat emigracji, ucieczki za lepszym życiem, tylko samo życie, prawda. Właśnie ta niskobudżetowość, niekomercyjnośc powoduje, że w filmie jest taka prawda od trzewi. Świetnie zagrana rola ojca, skupiona, wciągająca. Byłam z nim całym sercem, a jednocześnie byłam też z synem, którego bunt był tak młodzieńczo prawdziwy.
Zgadzam się, że trochę żal, że ten film jest w cieniu. A z drugiej strony może dobrze, że oglądają go tylko ci, którzy chcą, a nie którzy ulegli komercji i reklamie.

ocenił(a) film na 8
stev1989

Całkowicie się zgadzam,
Też nie mieliśmy w życiu lekko i każdą pracę się szanowało. Dlatego mnie także ten film wzruszył. I dlatego zawsze będę wspierać osoby, imigrant czy nie, które ciężko pracują i naprawdę starają się coś zmienić. Bardzo dobry film. Szkoda że tak mało znany

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones