The Lion in Winter

2 godz. 14 min.
6,4 3 926
ocen
6,4 10 3926
7 805
chce zobaczyć
{"rate":7.75,"count":4}
{"type":"film","id":7311,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Lion+in+Winter-1968-7311/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Lew w zimie
 • Maciej_Vos ocenił(a) ten film na: 8

  I to w najczystszej postaci. Naprawdę, ledwo 5.9 dla filmu, który uznawany jest za kamień milowy kina kostiumowego z GENIALNYMI rolami Katharine Hepburn i Petera O'Toola.

 • chrisziyo ocenił(a) ten film na: 9

  Maciej_Vos Dominacja lewactwa w kulturze związanej w filmem. Nienawidzą O'Toole'a niestety - zwłaszcza w jego najwybitniejszych rolach.

 • Maciej_Vos ocenił(a) ten film na: 8

  chrisziyo Nieprawda, na imdb Lew w Ziemie ma bardzo wysoką ocenę (8.2, na którą absolutnie zasługuje).
  Akurat ten film bardzo odważnie jak na swoje czasy porusza porusza wątki homoseksualne, także też nie wiem, dlaczego osoby o "lewackich" (kocham te szufladki, btw) poglądach miałyby zaniżać ocenę. Nie dorabiajmy do wszystkiego ideologii, nie sądzę, żeby wszyscy użytkownicy filmweba interesowali się poglądami pana O'Toola. :)

 • chrisziyo ocenił(a) ten film na: 9

  Maciej_Vos Umówmy się, to, że pokazali homosia w filmie nie znaczy, że zrazu każdy lewak kupiony - nie rób z nich aż takich totalnych płytkich bezideowców i nie spłycaj ich poglądów do pedałowania, które ma być wykładnią podejmowania kierunku działania. Na ocenę w IMDB ma wpływ szeroka publiczność całego świata, trudno więc by w jakiś sposób ocena mogłoby być wynikiem indoktrynacji kiedy jest pochodną umysłów wielu różnych kultur. Tutaj w Polsce masz do czynienia z uwiązaniem ogromnej części społeczeństwa do antykościelnego okresu PRL i dominacją lewicy laickiej w postpeerelu. Nie ma nic dziwnego, że polskiej kulturze filmowej dominuje skrajne lewactwo (o wysokobudżetowym filmie nie szkalującym Polaków, a silnie patriotycznym możesz sobie pomarzyć w tym kraju - czyż nie?). Jeśli dominuje, to on ma największy wpływ na hołotę, która pod wpływem zindoktrynowania przychodzi tutaj by takiego O'Toole'a sprowadzić do bagna. Jeszcze do niedawna "Becket" miał ocenę podobną. Do^$*li się do niego jak rzep do psiego ogona. Filmweb to podwórko lewackiej hołoty. Amen! :)

 • Maciej_Vos ocenił(a) ten film na: 8

  chrisziyo Nie, ja odpadam i nawet nie mam zamiaru wchodzić w tego typu dyskusję. Są święta i nie mam zamiaru się denerwować. Samo używanie określeń pokroju "lewactwo", "hołota", "pedałowanie" w stosunku do osób o innych poglądach, przekreśla jakiekolwiek szanse na rozmowę na poziomie. Życzę wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku, chrisziyo! :)

 • chrisziyo ocenił(a) ten film na: 9

  Maciej_Vos Nie ma to jak bezsilność względem meritum i czepianie się formy. Przykro mi, że jesteś słaby.

 • Maciej_Vos ocenił(a) ten film na: 8

  chrisziyo No trudno. :( Forma mi nie odpowiada, ale nie czepiam się i nie brakuje mi argumentów, po prostu nie mam zamiaru prowadzić dyskusji, w której tego typu określenia padają. Jeżeli to pomoże Ci się poczuć lepiej na święta, to oczywiście możesz mnie mieć za lewaka, któremu zabrakło języka w gębie, będzie mi miło, że uśmiech pojawił się dzięki mnie na czyjejś twarzy. Pozdrawiam! :)

 • chrisziyo ocenił(a) ten film na: 9

  Maciej_Vos Ale jesteś słaby. Tak słaby, że w ramach dysonansu poznawczego gotów jesteś robić z siebie błazna i upierać się przy tym miernym czepianiu się formy. Cóż, chciałeś być f@jny i błyskotliwy, ale ci nie wyszło. W kilku zdaniach zostałeś sprowadzony do parteru i zawiązany w supeł. Nie dziwię się, że jesteś skłonny brnąć dalej w swą żenadę.

  A pozdrawiaj se.

  PS. "Mam na imię Pete, a ty nie myśl, że qrwa zagadasz i będzie git"

 • Maciej_Vos ocenił(a) ten film na: 8

  chrisziyo Co tam u Ciebie?

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 8

  chrisziyo Widzę, że starasz się wywalczyć odrobinę atencji jak tonący haust powietrza.
  Trochę mi nawet szkoda, że nikt nie chce podjąć z Tobą dyskusji na poziomie dna ;)

 • Attention whore z syndromem odstawienia.

 • użytkownik usunięty

  Maciej_Vos Chapeau bas, drogi panie.
  Prawdziwie gentlemańskie rozwiązanie sporu.

 • chrisziyo To jest właśnie zachowanie z klasą, czego brakuje większości użytkowników tego portalu. Nie da się dyskutować na kulturalnym poziomie z kimś, kto wszystko sprowadza do swoich politycznych przekonań - tym bardziej PRAWICOWYCH - szkoda nerwów i enegii.

 • chrisziyo ocenił(a) ten film na: 9

  supermonkey A po co ci kulturalny poziom? Jaki on ma wpływ na merytoryczną wartość dyskusji? Można się obejść. Ja w takiej sytuacji chcę przekonać do swojej racji, a nie głaskać się z interlokutorem po głowach. Raz użyłem słowa "do^$*li" ale tylko po to, by dobitnie podkreślić z jakiego rodzaju intensywnością mamy do czynienia z tym pełnym furii atakiem lewactwa na O'Toole'a.

  "Nie da się dyskutować na kulturalnym poziomie z kimś, kto wszystko sprowadza do swoich politycznych przekonań - >>> tym bardziej PRAWICOWYCH <<<"

  Hahaha :) No już bardziej sprowadzić swojej argumentacji do swoich politycznych przekonań się nie da. :D Ty nawet nie zastanawiasz się nad tym co wypisujesz. Zarzucasz komuś sprowadzanie argumentacji do politycznych przekonań, dokładnie sprowadzając swą argumentację do politycznych przekonań. HAHAHA :) Dawno mnie nikt tak nie rozbawił. :D Genialne. :D

 • chrisziyo Ale pierdoły. Do tej pory nie miałem pojęcia, że O'Toole jest celem ataków lewactwa. I dalej nie mam, choć specjalnie zajrzałem na wikipedię, żeby się dowiedzieć.

  Ale nieważne, obalę twój bełkot na temat filmwebowej konspiracji w kilku zdaniach. Albo wypunktuję.
  1. O'Toole jako osoba ma na filmwebie średnią 8,3. "Lawrence z Arabii" (najsłynniejsza rola) 7,5.
  2. Clint Eastwood. Republikanin. Przeciwny Obamie. Uwielbiany w Polsce i Ameryce.
  3. Mel Gibson. Ponad 5000 głosów, średnia 8,2.
  4. "Ida". Średnia - 6,9. Na IMDb - 7,5.
  5. "Brokeback Mountain". Filmweb - 7,3, Imdb - 7,7.

  Dwa ostatnie punkty jako dowód na to, że w lewackiej Polsce lewackie filmy mają gorszą ocenę, niż w wypadkowej kultur całego świata.

  A już abstrahuję od tego, że oceny na filmwebie i imdb to jedno wielkie nieporozumienie, bo wiele kont ma oceny tylko dla jednego filmu, a jeszcze więcej jest tworzonych specjalnie po to, żeby wystawiać 1 lub 10. Dla jednych 7 to bardzo dobra ocena, dla innych przeciętna. Większość wystawia tylko 1 lub 10. Cała dyskusja opierająca się na tych ocenach ma jeszcze mniej sensu, niż twoje teorie.

 • chrisziyo ocenił(a) ten film na: 9

  NickError Bełkot chłoptasiu fruwający pośród chmur, a nazywający je realiami, to są twoje próby obalenia czegokolwiek.

  W obu filmach, które atakują lewackie hordy, a z którymi ma do czynienia O'Toole, to filmy, w których występują treści wyraźnie mogące się nie podobać lewackiej hołocie. Ty oczywiście na podstawie najgorszego sortu procesów logicznych ubzdurałeś sobie, że o to wg. tego co napisałem O'Toole jest atakowany przez lewactwo z automatu wszędzie i o każdej porze. Jest to wystarczający argument za tym by uważać cię za przybłędę, który w dupie był, g..o widział, a pysk otwiera z niemal świętym przekonaniem, że hoho-kozak. Chcesz być klaunem, to sobie bądź. Twoja lista filmów i postaci kina na tle tego co napisałem, to himalaje absurdu i apogeum śmieszności. Nie ciągnij tego, bo już wystarczająco sprowadziłeś siebie samego do parteru. Po co mam cię jeszcze z tego parteru zacząć wbijać w ziemię? Odpuść sobie, piszę szczerze.

  Ida lewackim filmem - HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHA

  PS. Ewentualnie jako chodzący BEŁKOT wylej sobie jeszcze trochę swojego lamenciku, znaczy się wyżyj i sobie pójdź... poczytać Wikipedię - hahaha.

 • chrisziyo Ani razu nie użyłeś tytułu tego filmu i raz tylko wspomniałeś coś o "Beckecie". Cały czas piszesz o "pełnym furii ataku lewactwa na O'Toole'a" i sprowadzaniu O'Toole'a do bagna.
  Piszesz, jakby cała społeczność filmwebu uwzięła się na tego człowieka. Nie piszesz, że lewactwo uwzięło się na "Lwa w zimie" czy tam "Becketa", tylko że uwzięło się na O'Toole'a. Piszesz "nienawidzą O'Toole'a".
  Teraz pod tymi bzdurami piszesz, że nic takiego nie miało miejsca. Jeśli nie potrafisz się wysłowić, to twój problem.
  Jak chcesz dalej tylko szczekać, to oszczędź sobie klawiaturę, bo mnie to nie rusza.

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • kosobi ocenił(a) ten film na: 9

  chrisziyo "W obu filmach, które atakują lewackie hordy, a z którymi ma do czynienia O'Toole, to filmy, w których występują treści wyraźnie mogące się nie podobać lewackiej hołocie"

  To znaczy? Będąc osobą o lewicowych poglądach nie doszukałem się nigdy niczego, co by godziło w mój światopogląd w "Lwie w zimie" i po dziś dzień jest to jeden z moich ulubionych filmów.

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 9

  chrisziyo Święte słowa!!!

 • returner ocenił(a) ten film na: 10

  Maciej_Vos A kto zwraca uwagę na oceny filmów na filmwebie.
  Na tym portalu filmy słabe, średnie lub dobre często mają porównywalne oceny.
  Żałośnie niską ocenę mają tu np:
  Becket 1964 tylko 5,4 (imdb 8,0)
  Lew w ziemie 1968 tylko 6,0 (imdb 8,0)

  Na szczęście podobne do nich filmy Oto jest głowa zdrajcy 1966 oraz Diabły 1971 mają dobrą.