film

Liczby i marzenia

Dreaming by Numbers
2006
1h 15m
7,1 334
oceny
7,1 10 1 334
Wąskie uliczki Neapolu, niszczejące kamienice pamiętające czasy średniowiecza i kontenery ze śmieciami na chodniku. W takiej scenerii kantor loteryjny prowadzony od kilku... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Liczby i marzenia zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Wąskie uliczki Neapolu, niszczejące kamienice pamiętające czasy średniowiecza i kontenery ze śmieciami na chodniku. W takiej scenerii kantor loteryjny prowadzony od kilku pokoleń. Pracujące w nim kuzynki wciąż korzystają z tej samej książki opisującej zasady gry. Wszystko ma swój numer. Jeśli przyśnił Ci się ojciec niosący wiadro wody,Wąskie uliczki Neapolu, niszczejące kamienice pamiętające czasy średniowiecza i kontenery ze śmieciami na chodniku. W takiej scenerii kantor loteryjny prowadzony od kilku pokoleń. Pracujące w nim kuzynki wciąż korzystają z tej samej książki opisującej zasady gry. Wszystko ma swój numer. Jeśli przyśnił Ci się ojciec niosący wiadro wody, wybierasz 81 (ojciec), 53 (stopa), 39 (woda), 14 (wiadro). Mieszkańcy Neapolu wierzą w te wszystkie teorię o tajemniczym znaczeniu liczb. Salony Lotto i Bingo należą do najczęściej odwiedzanych przez tamtejszych graczy. Wśród klientów loterii są i emeryci, i bezrobotni, i ciężko pracujący robotnicy. Nikt nie grzeszy zamożnością, bo Neapol nigdy nie był jej synonimem. Niektórzy obstawiają te same numery przez całe życie, wiążąc je z ważnymi dla siebie faktami. Inni grają liczbami, które w danej chwili mają dla nich znaczenie.

dystrybucja
Against Gravity
tytuł oryg.
Dreaming by Numbers
inne tytuły
Film kręcono w Neapolu (Włochy).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jestem bardzo mile zaskoczony. Nie przepadam za tą formą wypowiedzi twórczej, ale akurat ten dokument to świetna robota.
Ciekawe, bo po obejrzeniu "Liczb i marzeń" zacząłem zastanawiać się nad sensen loterii. Gier liczbowych i przeróżnych przesądów. Dokument zmusza do myślenia, i to jest fajne!
Autorka nadała sens...

więcej

Właściwie dokument artystyczno-obyczajowy - Film czaro-biały, kilka krótkich historii mieszkańców Neapolu w kontekście gier liczbowych, przeplatane klimatycznymi ujęciami i opowiastkami o banałach życia codziennego.
Najciekawsza jest wypowiedź starszego pana, historyka o niewiadomym nazwisku, który nawiązuje do...

Strategia nadziei

ocenił(a) film na 6

Największą wartością tego dokumentu są cudowne czarno-białe zdjęcia. Sama opowieść mniej mnie poruszyła. To historia o tym, jak mieszkańcy Neapolu radzą sobie z codziennymi problemami po prostu podtrzymują swoją nadzieję na troszkę lepsze jutro. I ta nadzieja jest dla nich warta więcej, niż strata pieniędzy. Nie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones