PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=412403}

Liga Sprawiedliwych: Nowa granica

Justice League: The New Frontier
6,0 2 710
ocen
6,0 10 1 2710
Liga Sprawiedliwych: Nowa granica
powrót do forum filmu Liga Sprawiedliwych: Nowa granica

Witam. Czy moglby ktos mi strescic jaka byla historia zielonej latarnii? Tzn glownie chodzi o Zielona Latarnie z animowanego serialu tv, byl nim John i byl czarny. W filmie animowanym z 2012 r. pt. Justice League: Doom pojawia się Hal Jordan jako Zielona Latarnia. Pojawia sie on rowniez w filmie oraz jeszcze chyba dwoch bajkach o Zielonych Latarniach.
I stad moje pytanie. Czy w komiksach wystepowaly obie postacie? Czy jeden byl nastepca drugiego w Lidze Sprawiedliwych czy to po prostu inna bajka i jedno nie ma z drugim nic wspolnego? O ile ktos ma pewnosc swoich slow to prosilbym o krotkie streszczenie.

I jeszcze mam drugie pytanie. Czy marsjanin J'Onn J'Onzz to ta sama postac co ManHunter? Prosilbym rowniez o krotkie streszczenie.
I z ciekawosci, kim jest Ma'alefa'ak, ktory rowniez wyglada jak marsjanin i jest w bajce z 2012 r.?

Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi kogos zapoznanego z komiksami dotyczacymi tych postaci :)
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
JohnnY_20

jak rozumiem nie znasz za dobrze ang. i dlatego wolisz nie googlowac? ;)
Ogolnie seriale animowane dc Bruce'a Timma mialy wspolne uniwersum. Pelnometrazowki to sa juz historie zamkniete, ewentualnie mniej lub bardziej ze soba zwiazane. Zreszta sa to po czesci adaptacje komiksow (Superman / Batman, New Frontirer, Under the Hood) a po czesci oryginalne fabuly (Justice League, Doomsday, WW).
W komiksowym uniwersum funkcjonuja jednoczescie i Hal Jordan i John Stewart, choc gdy pierwszy raz sie pojawil John byl tymczasowym nastepca Hala jako straznika Ziemskiego sektora.

Co do J'onna, jego pseudonim to Martian Manhunter, ale w DC bylo kilku innych herosow o imieniu Manhunter blisko ze soba zwiazanych ale juz nie z J'onzzem. Ma'alefa'ak to jego zly brat odpowiedzialny za zaglade ich rasy.

ocenił(a) film na 3
JohnnY_20

Z tego co wiem, to członkowie Zielonej Latarni dość często się zmieniają - najmniej popularny jest Hal Jordan, który najczęściej chyba występuje w filmach.

ocenił(a) film na 5
doliwaq

najmniej popularny??? Zielona Latarnia to tylko HAL, pozostali mogą mu tylko czyścić buty
za czasów wydawania komiksów przez TM-Semic w Polsce, które odzwierciedlały komiksy w Ameryce, zaczynały właśnie od Hala, dopiero potem zostały wprowadzone inne zielone latarnie, co spowodowało małą popularność komiksów o zielonej latarni i rychły koniec tej serii w Polsce

ocenił(a) film na 3
stantom1982

Ależ oczywiście, że najmniej popularny. Będąc na Comic Wars w Poznaniu się o tym przekonałem. Był specjalny wykład o Zielonej Latarni i ludzie go prowadzący oraz słuchacze zgodnie to potwierdzili.

ocenił(a) film na 5
doliwaq

ja jestem innego zdania, ani Guy Gardner, ani John Stewart, ani Kyle Rayner, ani pierwsza zielona latarnia - Alan Scott nie byli tak popularni jak Hal, przecież oni byli tylko jego następcami
i jakiś tam śmieszny polski comic wars z pseudoznawcami w czasach gdy już komiksy mało kto czyta tego nie zmieni, nie wiem czy pamiętasz początek lat 90tych, kiedy komiks miał swoje złote czasy, ale pamiętam, że wtedy większość kumpli w mojej klasie, wolała właśnie zieloną latarnię z halem jordanem od batmana czy supermana, i byliśmy zawiedzeni kiedy zaprzestano wydawać komiks
zresztą Hal był pierwszą zieloną latarnią po II wojnie światowej i to dzięki niemu seria się rozwinęła
na koniec podam jeszcze niby śmieszny powód, bo nie wszyscy traktują wikipedię poważnie, ale jeśli nadal uważasz, że Hal jest mniej popularny, to spróbuj znaleźć informację w wikipedii o Halu i informację o pozostałych bohaterach, zapewniam że znajdziesz tylko opis Hala Jordana, a pozostałych nie

ocenił(a) film na 5
stantom1982

i tak jeszcze na marginesie właśnie doczytałem się na wikipedii, że cyt. "W zestawieniu 100 największych komiksowych bohaterów serwisu internetowego IGN Hal Jordan zajął 7 miejsce" wszedłem sobie na stronę http://uk.ign.com/top/comic-book-heroes , sprawdzić z ciekawości, czy są ujęci w rankingu inne zielone latarnie, i np. taki John Stewart jest 55, a reszty nie ma nawet w setce

ocenił(a) film na 3
stantom1982

Mówię, co widziałem. A widziałem, że Hal nie był zbyt popularny. Nie czytałem Zielonej Latarni, w latach 90. dopiero się urodziłem, niedawno zacząłem czytać komiksy, głównie Marvela, DC nie czytałem w ogóle. Może być tak, że Hal był popularny dawniej, teraz nie jest. Taką opinię słyszałem i nie była odosobniona - tutaj po raz pierwszy zobaczyłem kogoś, kto lubi Hala.

ocenił(a) film na 7
doliwaq

Tylko Hal Jordan

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones