PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=317065}

List do Ameryki

Pismo do Amerika
7,5 238
ocen
7,5 10 1 238
List do Ameryki
powrót do forum filmu List do Ameryki

prosty, ale wszystko co proste jest piękne, żyjemy w czasach hedonizmu za wszelką cenę dla przyjemności, nie doceniając i nie dostrzegając tego co jest najważniejsze najprostsze, najpiękniejsze...często okupione wyrzeczeniem i cierpieniem, ale jakże wartościowe.
Takie filmy zostają najdłużej w pamięci i sercu przynajmniej moim :)

ocenił(a) film na 2
Ines82

Film o niczym.Dziwię się ,że TVP kultura puszcza go w cyklu niby dla koneserów.Bohater przemierza kraj i prowadzi filozoficzne dysputy z napotkanymi ludźmi.Ale te dysputy są banalne,nieciekawe,nic nowego nie wnoszą.Ktoś pisze,że film jest piękny.A co w nim pięknego?Bohater filmuje najgorsze dziadostwo,jakie chyba tylko w Bułgarii jest.Nie znoszę czegoś takiego.Gościom,światu pokazuje się,to co najlepsze.Czyżby jego przyjaciel w Ameryce już zapomniał z jakiego dziadostwa uciekł?I jego przyjaciel koniecznie musi mu o tym przypominać?Wierzę,że Bułgaria ma o wiele ciekawsze rzeczy do pokazania,niż to co oglądamy na filmie.Nienawidzę folkloru ludowego,zwłaszcza pokazanego w tak nieatrakcyjny sposób ,jak na tym filmie.I żeby nie było-ja wiem po co on szuka tej pieśni,ale czy musi to być takie nudne?

Wkurzam się,jak ktoś Polskę pokazuje w taki sposób.Jako biedny,zapyziały kraj.A już najgorzej jak robią to sami Polacy.

ocenił(a) film na 2
pirks4

Post wyżej był pisany w trakcie pisania filmu.Teraz,niestety ,poznałem zakończenie.Strata czasu na oglądanie.Toż to jakiś bełkot.Skąd,do licha,wzięła się tam jeszcze Japonia?No bo jeszcze zanim ta Japonia z nieba spadła,to nudziłem się,wkurzałem ,ale oglądałem,nawet jakąś symbolikę w filmie dostrzegałem.A teraz to jestem zły.Strata czasu.

ocenił(a) film na 8
pirks4

Nie zgadzam się z tak ostrą krytyką. Nie podoba Ci się folklor i masz kompleks zapyziałego kraju.Po prostu wkurzyłeś się i nie dostrzegłeś w ogóle o co chodziło w filmie ;] A o co chodziło i co było w nim wartościowe to świetnie napisali już inni, więc nie mam co powtarzać.

black_zordon

Hello,
oglądałam ten film kilka lat temu na TVP Kultura i... niestety nigdy więcej, nad czym ubolewam. Nie ma go w empiku, na allegro, w wideotekach, nawet wuj Google nie słyszał nic o polskiej wersji językowej. Nie wiecie skąd go wytrzasnąć?

mineallmine

Osobiście obejrzałem film na TVP Polonia w tym roku. Powtarzają film na tym kanale co kilka lat. Więc trzeba czekać ;/ Jest również dostępny na YouTube, ale bez napisów, nawet angielskich. http://www.youtube.com/watch?v=1cbwuJYRz8c Na torrentach nie ma chętnych do dzielenia się. Do takich obrazów trzeba mieć dużo cierpliwości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones