PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1211}

Lista Schindlera

Schindler's List
8,4 369 106
ocen
8,4 10 1 369106
7,9 34
oceny krytyków
Lista Schindlera
powrót do forum filmu Lista Schindlera

Antypolskie gówno

ocenił(a) film na 1

To ścierwo Spielberg powinien mieć zakaz wjazdu do Polski. Pod względem technicznym, ukazaniem emocji, gry aktorskiej, oddania okrucieństwa holocaustu film jest mistrzostwem świata, ale robienie z Polaków katów i wybielanie Niemców to zwykłe skurwysyństwo. Przez takich śmieci jak Spielberg Polska i Polacy są postrzegani na zachodzie tak jak są postrzegani i mówię to ja - wnuk odznaczonych medalem sprawiedliwi wśród narodów świata.

ocenił(a) film na 10
rycerz1984

Prowokacja, nie?

rycerz1984

Prawda jest niewygodna, zwłaszcza dla takich łajdaków jak Schindler, który "ratował" Żydów jedynie dla własnego zas....go interesu. On umierał w glorii chwały, zaś jego żona lat temu kilka skonała w nędzy i zapomnieniu, bo odważyła się napisac o nim prawdę. Ale cicho-sza, bo jeszcze michnikolizy zrobią z nas antysemitów (oni to umieją, jak nikt). Przeciez z Listy Schwindlera jasno wynika, że w Wehrmachcie i SS służyli sami Polacy, no i dolf Hitler też był... Polakiem...

ocenił(a) film na 10
Cobra_Verde

Tjaaaa...

ocenił(a) film na 1
Sqrchybyk

http://www.youtube.com/watch?v=GIYGeDLIOR8

Nic dodać nic ująć

ocenił(a) film na 10
Ortalion

Heh... Mam wrażenie, że bohater tego klipu regularnie i namiętnie słucha pewnej rozgłośni...

ocenił(a) film na 1
Sqrchybyk

Żałosny jesteś z tą swoją rozgłośnią. Wyobraź sobie ile zła robią takie filmy, ale ty tego nie rozumiesz, bo pewnie jesteś obywatelem Europy. Będąc za granicą nie raz słyszałem o tym, że Polacy palili Żydów, a Polska była w koalicji z hitlerowcami. Za takie opinie można dać tylko w mordę. Moja rodzina z narażeniem życia ratowała Żydów, pomimo, że groziła za to kara śmierci (Polska była jedynym krajem w którym obowiązywał edykt śmierci za pomaganie Żydom, a spójrz, no który z narodów ma najwięcej drzewek?) a teraz taki nędzny amerykański żydek, potomek tych którzy nie kiwnęli palcem by ratować swoich braci mordowanych przez Niemców, obrzuca Polaków błotem. Oczywiście, że i wśród Polaków znaleźli się ludzie podli, którzy cieszyli się z zagłady Żydów, ale to była zdecydowana mniejszość. Akurat z postawy Polaków jako narodu w czasie II wojny światowej można być dumnym.

ocenił(a) film na 10
rycerz1984

Ten film nie obrzuca Polaków błotem.

A że w Europie słyszy się nieraz co się słyszy, to wiem i ubolewam. Należy z tym walczyć.

Uważam się za obywatela Europy.

ocenił(a) film na 10
Sqrchybyk

PS Też jestem dumny z ówczesnej postawy Polaków.

Sqrchybyk

Miękniesz, Stary, ale i tak nie masz racji. Skoro piszesz, że nie jest to film wulgarnie antypolski, wytłumacz, dlaczego wszyscy jego bohaterowie mówia po angielsku, a tylko niemieccy żołnierze i funkcjonariusze po polsku? Przecież to żenujące1 Nawet Żydzi, którzy przeżyli holocaust, uważali, że Spielberg postapił ohydnie i nikczemnie, i chciał się koniecznie komuś podlizać. Komu? Niemcom?

ocenił(a) film na 10
Cobra_Verde

Nie mięknę. Osobiście zauważyłem tylko kilka słów po polsku z ust lekarza badającego więźniów w obozie w Płaszowie. To było coś w stylu "Podnieść ręce do góry". Może było coś więcej... Nie jest to czymś obraźliwym dla Polaków. Czy pijany żołnierz strzelający do płonących ciał Żydów z getta nie mówi (krzyczy) przypadkiem po niemiecku?

Na DVD z "Listą" jest film dokumentalny "Voices from the list", w którym wypowiada się kilku Żydów Schindlera (m.in. Helena Hirsch). Jedna z bohaterek wspomina, jak pewna bogata rodzina żydowska została wydana hitlerowcom przez Polaków, którzy liczyli, że naziści odpalą im coś z jej majątku. Gdyby Spielberg naprawdę chciał dokopać Polakom, pokazałby to. I jeszcze parę innych rzeczy by się od biedy znalazło.

Pzdr.

ocenił(a) film na 5
Sqrchybyk

Ja nie będę mówił o anonimowych Żydach i ich anonimowych oskarżeniach. Niech wystarczy Ludwik Kalkstein, który wydał generała Grota-Roweckiego.
http://wilk.wpk.p.lodz.pl/~whatfor/hanka.htm

Jeśli jesteśmy tacy antysemiccy, to dlaczego Polska posiada najwięcej tytułów "Sprawiedliwych wśród narodów świata"? Dlaczego rozpuszcza się na świecie plotki o "polskich obozach zagłady" i nazywa się nas zdrajcami i w tego typu filmach przedstawia się nas tak źle?

Może znalazłoby się parę rzeczy, jak to nazwałeś, 'od biedy'. Szkoda tylko, że nikt nie nakręci filmów o relacjach żydowsko-sowieckich w czasie radzieckiej okupacji i po wojnie.

Jesteś jeszcze Polakiem, czy już tylko europejczykiem?

ocenił(a) film na 10
Remiel

Polakiem

ocenił(a) film na 1
rycerz1984

W pełni popieram. To się nazywa Holocaust Industry. Jest to antypolska propagandówka. Prymitywna pod względem merytorycznym, ale za to na wysokim poziomie technicznym propagandówka jest niebezpiecznym orężem posttalmudycznych ekstremistów do walki z Polakami. Na szczęście jest też wielu wybitnych Żydów, którzy bronią nas przed takimi śmieciami jak Spielberg. Niestety ich głos jest często zagłuszany.

ocenił(a) film na 5
Alastorivs

To prawda, jest jeszcze paru naprawdę sprawiedliwych, którzy niestety nie dochodzą do głosu. Zamiast nich pojawiają się oszczercy, którzy w czasie wojny nic nie zrobili aby pomóc swoim współziomkom. Zaś Polacy, którzy za szmalcownictwo dostawali najwyższą karę - od samych Polaków - dziś są wrzucani do jednego wora z największymi zbrodniarzami w historii.

ocenił(a) film na 10
rycerz1984

Nie będe kłócił z wami na ten temat ale rozmawiałem z paroma starszymi osobami ( polakami którzy żyli w tych czasach ) które mają bardziej trzeźwe spojrzenie na to, i wyrobiłem sobie inną opinię na ten temat.
Ale apropo tego że ten film wyrządza wielką szkodę Polsce, tego jak to niektórzy mówią że kształtuje fałszywy jej obraz w oczach świata, na jakimś temacie ktoś nawet wspominał o amerykańskich dzieciach, przecież one i tak nie wiedzą co to jest Polska. Nawet gdyby ten film był antypolską propagandą to i tak nie wyrządził by większej szkody bo może dzięki niemu ktoś sięgnął by po książkę historyczną i dowiedziałby się czegoś, a jeśli nie, to czy powinna nas obchodzić opinia frajerów którzy kształtują swój światopogląd na podstawie filmu? Jeśli tak was obchodzi co myślą o Polsce amerykanie, kanadyjczycy czy włosi to tyle można o tym powiedzieć: nic nie myślą. Ale może dzięki filmom takim jak ten zaczną myśleć. Zresztą ten film nie szkaluje polaków, jest tylko realistyczny nie idealizuje całego narodu. Wszyscy wiedzą że niemcy narobili sporo gówna w historii, czy Spielberg musiał więc nachalnie pokazywać każdego niemca jego wcielenie zła a każdego polaka jako bohatera, w tak nachalny sposób?

ocenił(a) film na 10
rycerz1984

PS: Po co Spielberg miał by się komuś podlizywać?? Spielberg jest tylko biznesmenem i artystą ( nie musicie przeczyć temu drugiemu, wiem że wielu się z tym nie zgadza ) a nie politykiem. Po co miałby komuś lizać tyłek? Pokazał tylko w swoim świat który nie jest czarno biały ( pardoksalnie ).

ocenił(a) film na 10
Fitzcarraldo

Nuwanda zacznij do tego ,że Spielberg jest Żydem i pokazal zagładę swoich rodaków z dość subiektywnej strony. Film jest oczywiscie piekny jak napisal autor tematu ale popieram jego zdanie. Ten film jest wybitnym kłamstwem przeciw Polsce.

ocenił(a) film na 10
spoxgreq

Jakie to kłamstwo?

spoxgreq

"Ten film jest wybitnym kłamstwem przeciw Polsce"-nie twierdzę,że to nieprawda ale proszę pokazać w których konkretnie miejscach...Powiem szczerze,że oglądając film,nie widziałam w nim antypolskości...Owszem zaskoczyło mnie,że były tam Polki,które poganiały do transportów i wyraźnie pomagały Niemcom,zaskoczyło mnie to dziecko,pokazujące wiezionym kobietom,co je czeka w obozie...Jednak czytając książki osób które przeżyły wojnę,znajduję tam przykłady Polaków pomagających Niemcom.Oczywiście nieliczne.Ale są.Niemcy też mogliby się "przyczepić" do Pianisty,że tylko paru dobrych Niemców jest w tym filmie.A Niemcy w czasie wojny również pomagali Polakom.Nie wiem,co o tym myśleć.
A Pan o nicku rycerz który tak broni polskości sam nią szasta używając jakiegoś niepolskiego języka w swoich wypowiedziach.Więcej kultury proszę pana.W mojej rodzinie też ginęli w czasie wojny - wojskowi w dodatku i z odznaczeniami-ale nie wiem,czy pochwalaliby taką "obronę" słowną.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
emilka7zb

Taka mała uwaga: te kobiety, które poganiały do transportów to wcale nie musiały być Polki. Znajomośc paru słów po polsku nie czyni z nikogo Polaka, prawda?

rycerz1984

czy ktos moze mi powiedziec w ktorej scenie padaja slowa 'polskie obozy koncentracyjne" ? bo jakos nie wylapalam.

ocenił(a) film na 9
rycerz1984

Ktos uprzednio napisal ze na zachodzieco niektorzy ludzie zbyt lekkomyslnie podchodza do tematu holocaustu. W sumie to moze byc przykladem jakie idiotyzmy moga sie z tego narodzic.

http://video.google.pl/videoplay?docid=1002395463239478681&a...

Rozne idiotyczne rzeczy widzialem, ale to az poraza.

ocenił(a) film na 9
rycerz1984

https://naszeblogi.pl/50453-nie-nagonka-oblawa

rycerz1984

Przez przypadek w Krakowie napotkałem na "Słowo żydowskie" sponsorowane przez Ministerstwo Kultury/ wydanie pażdziernik 2022 -- 608/. Czytamy w nim w wywiadzie ze Stefanem Szlachtyczem:

"I tak został Pan naocznym świadkiem
sceny, którą pokazał Spielberg w filmie
„Lista Schindlera”?

Tak i zaprzeczam jej prawdziwości. Rze-
czywiście pędzona była osobliwa procesja
Żydów z całego miasta, z ich marnym do-
bytkiem. Rzeczywiście po obu stronach
mostu stał tłum Polaków. Ale pomysł in-
scenizacji podrzucił Spielbergowi ktoś, kto
bardzo Polaków nie lubił... Żadnych anty-
żydowskich ekscesów nie było! Było posęp-
ne milczenie, czasem płacz i ciche uwagi:
dziś pędzą ich, jutro nas..."

Poświęciłem chwilę mego życia , aby zostało dla potomnych...
/zeskanowano i opracowano przez newocr.com/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones