PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=664469}
5,6 7 754
oceny
5,6 10 1 7754
4,5 13
ocen krytyków
Lost River
powrót do forum filmu Lost River

Reklamują ten film wzmianką o bohaterach z Twin Peaks.

użytkownik usunięty
Martitta_4

Ostatnio wszytsko, co jest dziwne i tajemnicze reklamuja jako "nastepce/w klimacie/kolejne po Twin Peaks...

Martitta_4

Żeby ludzie tak jak ja się nacięli, ze ten gniot to kawałek dobrego kina skoro porównują go do Lyncha. Proste i logiczne ;)

ocenił(a) film na 7
Martitta_4

Jednak ma coś wspólnego. Jest podobny klimat, kilka postaci i miejsc z TP ma swoje odpowiedniki, a jak zobaczyłem kadr ze światłami ulicznymi to przestałem myśleć, że mi się to przypadkowo kojarzy :) Lynch to na pewno ulubiony reżyser Goslinga. Krytyczne opinie wynikają chyba z braku fabuły.

Film fascynujący dla kogoś, kto lubi dziwne filmy :)

michal.2907

Dziękuję wam za opinie.

Martitta_4

Konkretnie to polski slogan reklamowy brzmi "Bohaterowie Miasteczka Twin Peaks w świecie Drive", to jest marketing, który ma cię skłonić do wybrania się do kina, ale z rzeczywistością wspólnego wiele nie ma, nawiązań do Miasteczka nie ma, a z Drive to może praca kamery i muzyka się kojarzyć. Niemniej film sprawia wrażenie jakby go nakręcił Lynch przy współudziale Slavoja Żiżka ;) . Jak lubisz klimaty filmów Lyncha, to się nie zawiedziesz :)

nietzsche

W takim razie muszę się skusić :)

W ogóle plusem jest sam temat Detroit, którego podjął się Gosling.
Akurat jestem świeżo po książce Charlie LeDuffa pt: "Detroit: An American Autopsy" i chętnie obejrzę film opowiadający o tym mieście.

Pozdrawiam

Martitta_4

To że coś reklamują znanym tytułem to nie oznacza że to jest nawiązanie dosłowne!!! Film Jaskinia reklamowali jako nowy Obcy, i to nie było tak że tam był Obcy upgradowany tylko potwory przypominały o Obcym, a tu jest klimat miasteczka, bohaterowie.......a ludzie myślą naprawdę że tam Kylie Maclahan występuje :P hahaha

kosciej_99

Nie wiem kto tak myśli :)

Właśnie o to chodzi, że nie do końca jest taki sami klimat jak w Twin Peaks i bohaterowie raczej nie przypominają postaci stworzonych w Twin Peaks.
Jestem fanką serialu Lyncha i dlatego zapytałam o nawiązania, bo zdziwiła mnie tak odważna reklama nowego filmu Goslinga.

Nie oczekuję, że detektyw Cooper zatrzyma się na kawę w Detroit ;)

Pzdr.

Martitta_4

Spoko Martitta_4 ja tylo wyjaśniam że nie jest to dosłowne :P Respect you :)

ocenił(a) film na 8
Martitta_4

Klimat bardziej z "Blue Velvet", niż z "Twin Peaks" ale wyraźnie czuć inspirację Lynchem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones