PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=127846}

Lot Feniksa

Flight of the Phoenix
6,5 18 159
ocen
6,5 10 1 18159
Lot Feniksa
powrót do forum filmu Lot Feniksa

4/10

ocenił(a) film na 4

Wyjątkowo niedorzeczny film. Rozbitkowie zachowują się nierealistycznie. Najpierw brakuje im wody i są na skraju załamania a potem włączają sobie muzykę (wyjątkowo głośna jak na radyjko postawione na stole, na pustyni) i świetnie się bawią. Zupełnie niedoświadczeni w takich sytuacjach idą "kupić wodę" od koczowników (rzekomo handlarzy bronią). Oczywiście nasz kapitan jest świetnym strzelcem i wszystkich zabija. Co robią rozbitkowie? Uwaga!!! Po zabiciu wszystkich (jeden uciekł na wielbłądzie) koczowników, wracają z umierającym kumplem i...nie zabierają ze sobą : wielbłądów, broni, jedzenia, wody, namiotów. Czyli tego, co pozostawili koczownicy a co naszym "bohaterom" jest potrzebne : woda bo rzekomo jej brakuje, jedzenie bo żywią się żarciem z puszki, wielbłądy, które można zabić i zjeść lub zaopatrzyć jednego z bohaterów i wysłać go przez pustynie na ratunek. Przede wszystkim BROŃ! Wiedzą, że "źli" powrócą a mimo to nie zabierają ze sobą karabinów i amunicji. Gdzie tu logika? Poza tym jeden z bohaterów, czarnoskóry z opaską jest potwornie irytujący. Na wszystko narzeka, nie mówi nic sensownego, sprawia wrażenie głupiego, niekumatego i irytuje swoją postawą. Poza tym końcówka jest równie beznadziejna. Koczownicy wracają w okolice samolotu, tym razem jest ich ok. 40-50. Zwiadowca dał im cynk. No i co? "Czekają" aż nasi bohaterowie się zmęczą by ich zabić.....ale po co? Wiedzą, że Ci nie mają broni bo zostawili ją w obozie. Z drugiej strony nawet gdyby mieli broń to tamtych jest 50! Doświadczonych strzelców na wielbłądach. Na co oni czekają? W normalnym świecie po prostu by tam podjechali, wyrżnęli wszystkich i już. Oczywiście atakują w momencie gdy samolot już srartuje <3 Co za bajeczka...

użytkownik usunięty
witek6

Dzięki, mi się nie udało.

Ja podziękowałem po kilku scenach, w których głównym problemem jest zarost na twarzy jednego z bohaterów, a słońcem nie przejmują się wcale.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
witek6

Kochani filmwebowicze to przecież jest trochę bez sensu szukanie logiki, realizmu, sensu i głębi w takiego rodzaju produkcjach zwłaszcza firmowanych przez pana Quaida To coś w stylu "pretensji do garbatego, że ma dzieci proste"Ja raz na jakiś dłuższy czas lubię sobie coś takiego zarzucić, dokładnie wiedząc co mnie czeka. Z takim nastawieniem jestem w stanie wiele znieść i nie przejmować się tym wszystkim co charakteryzuje te filmy a już do "Pojutrza" mam wielką słabość ;)

ocenił(a) film na 5
piopio

Ja też lubię od czasu do czasu obejrzeć taką lekką, bezmyślną papkę dla elektoratu, ale brak logiki i realizmu może w nieodpowiednim momencie mocno zirytować. Rozumiem więc "pretensje" autora wątku.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones