Mój brat niedźwiedź

Brother Bear

2003 1 godz. 25 min.
7,5 109 817
ocen
7,5 10 109817
4 509
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":4}
{"type":"film","id":99403,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Brother+Bear-2003-99403/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Mój brat niedźwiedź
  • Dla mnie takim momentem, który za każdym razem wywołuje u mnie ciary to wtedy, gdy Kenai zabija niedźwiedzia w wyniku czego na górę, na której miało miejsce to wydarzenie zstępują duchy zamieniając chłopaka właśnie w niedźwiedzia. Ta animacja i muzyka to po prostu mistrzostwo!!!

• boulevard7 ocenił(a) ten film na: 8

ania14041993 To i jeszcze moment, w którym Kenai i Koda oglądają malowidła naścienne, na których wielki niedźwiedź walczy z małym patykowatym ludzikiem, i Koda mówi "Straszne potwory, prawda? ... Najgorsze są te ich kije".

• hifive ocenił(a) ten film na: 10

boulevard7 Będę szczery- gdy moja dziewczyna zaproponowała mi wyjście do kina na tę bajkę to się tylko uśmiechnąłem. Po wyjściu z kina byłem pod ogromnym wrażeniem. Tak wielkim, że potem jeszcze 3 razy odwiedziłem kino. Najlepsza bajka jaką widziałem w życiu. Moment w jaskini przy oglądaniu malowidła- genialny.

• ania1364 ocenił(a) ten film na: 8

boulevard7 Mi też się przy tej scenie chciało płakac i jak on kodzie mówi , że to on zabił jego matkę .Arcydzieło kinematografi !10/10

• boulevard7 Ja mailem lzy w oczach kiedy ogladalem ta animacje 1 raz w kinie podczas smierci Sitki... :S

• HollyShort ocenił(a) ten film na: 10

ania14041993 Ja zawsze placze jak Kenai mowi prawde Kodzie - o tym kim jest, kto zabil jego matke i kocham tą piosenke co wtedy leci, klimatyczna i bardzo dobrze dobrana. Scena z malowidlami tez jest magiczna

• HollyShort Ale to chyba nie w tej części... ? A jeśli w tej to w której minucie? :O

• aterazione ocenił(a) ten film na: 6

Wescik to jest bajka !!!! płakać to możecie jak wam ktoś bliski umrze albo jak płci męskiej ktoś kopa zasadzi w krok

• mada288 ocenił(a) ten film na: 10

aterazione bez komentrza...
    nie czujesz klimatu bajek
    albo jesteś za młoda albo za stara
    żal mi cię...

• mada288 Dużo jest takich wzruszających momentów, między innymi właśnie ten, kiedy Kenai wyznaje Kodzie prawdę. Poza tym chwilowe przemienienie Kenaia z powrotem w człowieka i scena odciśnięcia łapy na ścianie. Muzyka jest fantastyczna, Phil Collins potrafi stworzyć niesamowity klimat :D

• onylybigshow ocenił(a) ten film na: 10

ania14041993 Najbardziej chwyciła mnie za serce końcówka gdy Koda miał zostać sam lecz jednak zdecydował się zostać z nim jako niedźwiedź o miało się nie popłakałem ;((( PIĘKNE , PIĘKNE !! POLECAM WSZYSTKIM A NIE JAKIEŚ PSEUDO BAJKI NA DZIWNYCH PROGRAMACH .

• OnlyThought ocenił(a) ten film na: 9

ania14041993 "Mój brat niedźwiedź" to jedna z najlepszych animacji, jakie miałam okazję oglądać. A oglądałam ją już wiele razy. I naprawdę mogę powiedzieć, że jest świetna. Pokazuje świat od strony zwierząt, czyli z zupełnie innej perspektywy. Nie mogę pominąć scen, które były już tutaj wcześniej wymienione. Fragment, w którym pokazane są naskalne malowidła... wspaniały. Kenai, patrzący ze złością na wizerunek niedźwiedzia, ukazuje swoją dotychczasową nienawiść do tych zwierząt. Ale Koda uświadamia mu inny punk widzenia: "Przerażające są te potwory, prawda? A najgorsze są te ich kije". I w ten sposób uświadamia swojemu towarzyszowi, że niedźwiedzie nie atakują tak sobie, od niechcenia. Że to człowiek jest większym zagrożeniem dla nich.
    Nie sposób nie wspomnieć też o scenie, w której Kenai opowiada Kodzie o tym co zrobił. Naprawdę wzruszająca. Podoba mi się również moment, w którym Koda siedzi sam w lesie po odkryciu prawdy i przychodzą dwa łosie, dzięki którym uświadamia sobie, że musi wybaczyć swojemu "bratu" i mimo wszystko przybiega na skałę by mu pomóc.
    I do tego muzyka. Piękna. Idealnie dobrana i w wersji polskiej i w angielskiej.

• czepanis_karol ocenił(a) ten film na: 10

ania14041993 Moim zdaniem sam film jest jednym wielkim wzruszającym przeżyciem. Ale jeśli miałbym wybierać to najbardziej wzruszający fragment to scena wyznania prawdy Kodzie oraz moment w którym Kenai jest gotów oddać za niego życie.