PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31358}

Mój wujaszek

Mon oncle
7,2 1 780
ocen
7,2 10 1 1780
7,2 5
ocen krytyków
Mój wujaszek
powrót do forum filmu Mój wujaszek

Warto obejrzeć. Dużo niestandardowego humoru. Jeśli ktoś zna "Nie lubię poniedziałku", to dostrzeże wiele podobieństw w formie i motywie muzycznym. Np. Długie okresy filmu bez dialogów, za to z powtarzającym się motywem muzycznym w tle. Zresztą w obu tych filmach muzyka bardzo podobna. Komedia przyjemna do oglądania, ale nie prymitywna, bo przedstawiała (w krzywym zwierciadle) pewien społeczne zjawiska. Np. patologie wynikające ze ślepego implementowania nowoczesności i regulowania każdego ludzkiego zachowana (jak choćby te strzałki narysowane da pieszych). Widać przeciwstawienie ślepego pędu do nowoczesności versus życia w (pozornie) nieuporządkowanym świecie nastawionym na relacje międzyludzkie i przeżywanie każdego dnia. Wizualne odzwierciedlenie tego kontrastu dość ładnie widać w kilku scenach - na pierwszym planie zdegradowana przestrzeń, a w tle nowoczesne, estetyczne osiedle mieszkaniowe.

ocenił(a) film na 9
Karol_V

Zgadzam się! Podejrzewam, że Tadeusz Chmielewski był wielkim miłośnikiem tego filmu. Bardzo podoba mi się obraz starego Paryża... I oba filmy bardzo lubię! Pozdrawiam :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones