PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31358}

Mój wujaszek

Mon oncle
7,2 1 780
ocen
7,2 10 1 1780
7,2 5
ocen krytyków
Mój wujaszek
powrót do forum filmu Mój wujaszek

Informacje na temat nagród jakie dostał ten film są bardzo niepełne.Film dostał Grand Prix i nagrodę specjalną jury w Cannes .Główną nagrodę nowojorskich krytyków,złotą nagrodę na festiwalu w Edenburgu,nagrody na festiwalach w Meksyku,Argentynie,Czechosłowacji ,Barcelonie ,Brési.Rio do Janeiro ,itd .Pełna lista na francuskiej Wikipedii Ten film należy do najbardziej utytułowanych dzieł światowej kinematografii.Film Tati nie dostał tych nagród na piękne oczy.Pokażcie mi który polski film zdobył tyle nagród?Odpowiedź:Żaden. A na naszym forum filmowym paru malkontentów z błotem miesza film Tati ,że niby mało śmieszny.Ten film wcale nie miał być kalką slapstikowych komedyjek w stylu Chaplina czy Bustera Katona .Film miał pokazać jak technika odczłowiecza ludzi,jak nas zubaża zamiast bogacić ,jest satyrą na ówczesne społeczeństwo francuskie ,na konwenanse ,na sztywność reguł ,pokazuje odchodzący świat i nowy przychodzący,który wcale nie jest lepszy.Ale cóż,wielbiciele "dzieł" typu:Ciacho,Testosteron, Oh Karol 2 ,Chłopaki nie płaczą, raczej tego nie zrozumieją .

ocenił(a) film na 6
thanau

A rok starszemu "EWA CHCE SPAĆ" Tadeusza Chmielewskiego i tak nie dorasta do pięt! Jest równie purnonsensowy, ale to film Chmielewskiego cechuje niezwykła energia opowiadania!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones