PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=294090}

Mów mi tato

Off the Black
6,0 296
ocen
6,0 10 1 296
Mów mi tato
powrót do forum filmu Mów mi tato

OFF THE BLACK (polski tytuł MÓW MI TATO) jest dla mnie wielkim filmowym zaskoczeniem. Obraz trafił własnie do USA do "wąskiej dystrybucji kinowej". W Polsce film nie wszedł na ekrany, ale VISION postanowił wydać ten film od razu na DVD.Decyzja to zrozumiała - kino obyczajowe nie cieszy się zbyt dużym wzięciem. ale ten film wart jest uwagi! to kino wprost rewelacyjne! Nick Nolte tworzy tu piękną, posporuszającą kreacje - w tak dobrej formie nie był od czasu KSIĘCIA PRZYPŁYWÓW! Rewelacją filmu jest młodziutki Trevor morgan w roli inteligentnego, ale nieco zagubionego nastolatka. Ten chłopiec po prostu kładzie swym aktorstwem na kolana - jest autentyczny, naturalny.... wspaniały. Jest jeszcze Timothy Hutton (aktor zapomniany- ale pamiętacie jego znakomitą rolę w ZWYKŁYCH LUDZIACH?! Ufam, że tak). Hutton zbyt wiele do zagrania nie ma - ale jest na tyle sugestywny, że pamiętamy jego postać nawet po kilku godzinach seansu. MÓW MI TATO to kino mądre, realistyczne i chwilamy szczerze zabawne. Relacje między głównymi bohaterami zostały niemal mistrzowsko nakreślone - wiele rzeczy sygnalizuje się tu "podskórnie", wiele faktów pozostaje tu niedopowiedzianych. Film niesie ze sobą cenny morał - ale co najważniejsze - nie popada w dydkatyzm czy sentymentalizm. Jamesowi Ponsoldtowi udało się stworzyć "małe - wielkie kino". Nie za wiele takich filmów robi się dziś.Oczywiście, jest to kino trochę trudne - przez co nie wszytskiem moze się ono podobać. Jednak warto zobaczyć na ekranie parę Nolte - Morgan - uzupełniają sie bezbłednie. Brawa! Brawa za morał, brawa za inteligentą prostotę, brawa za dobór obsady, brawa dla reżysera. Dodam, iż film został bardzo ciepło przyjęty w USA przez krytykę. Pozostaje mieć nadzieję, że i u nas obraz nie zostanie zapomniany. Polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones