PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=853072}
5,7 583
oceny
5,7 10 1 583
6,2 5
ocen krytyków
Młodość w North Hollywood
powrót do forum filmu Młodość w North Hollywood

Moja ocena

ocenił(a) film na 7

Bardzo podobał mi się ten film. Myślę, że dla fanów skateboardingu będzie to niezła gratka. Całkiem sporo jest tutaj deskorolki, trików i skateparku. Film jest specyficznie zmontowany, przez co początkowo miałem problem ze wstrzeleniem się w tę historię, ale po chwili mi to minęło. Piękna opowieść o przejściu z młodzieńczych marzeń w brutalną i rzeczywistą dorosłość oraz jej konsekwencje. Nasz bohater pomimo swojego wieku nie planuje iść na studia ani pojąć się normalnej pracy tak jak jego rówieśnicy. Jego celem jest, zostanie zawodowym skaterem i podłapanie sponsorów i kontraktu tak, aby móc z tego wyżyć. Czy starczy mu paliwa, determinacji oraz siły, aby usilnie zrealizować swoje marzenie ? Niestety poza jego wiernymi przyjaciółmi z osiedla mało kto pokłada w nim nadzieję. W szczególności do pomysłu zostania zawodowym skaterem krytycznie podchodzi ojciec chłopaka. Daje on synowi do wyboru studia lub pracę na budowie. Nasz główny bohater jednak ma jasno wytyczony cel i usilnie będzie próbował go zrealizować. Oczywiście jak to w filmach musi być jeszcze Ona. W tym przypadku dziewczynę o imieniu Rachel, w której zakochuje się nasz bohater gra Miranda Cosgrove (ja osobiście już na zawsze kojarzyć ją będę z roli Carly z serialu dla Nickelodeon iCarly). Film świetnie oddaje nam brutalne zakończenie beztroskiego życia nastolatków oraz przejście do dorosłego świata. W tym okresie upada wiele znajomości, przyjaźni czy też pasji lub hobby, na które możemy już nie mieć czasu poprzez pracę czy też studia. Oczywiście jest też druga strona medalu mówiąca o tym, iż jeśli naprawdę czegoś chcemy, to zawsze będziemy w stanie wygospodarować na to czas. Kolejnym mottem filmu jest też zdanie, iż nieważne czy chcemy iść na studia, zdobyć dobrą pracę czy też jeździć zawodowo na desce. W każdym przypadku do osiągnięcia celu potrzebna będzie determinacja, ciężka praca, zaangażowanie oraz uparte dążenie do swoich celów. Bardzo przyjemna produkcja z 2021 roku. Mam wrażenie, że film nie odbił się zbyt szerokim echem, patrząc na liczbę ocen a szkoda, bo ma potencjał. Ocena 7/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones