The Mill and the Cross

1 godz. 25 min.
6,8 9 598
ocen
6,8 10 9598
9 936
chce zobaczyć
6,4 9
ocen krytyków
{"rate":6.4444447,"count":9}
{"type":"film","id":494084,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Mill+and+the+Cross-2011-494084/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Młyn i krzyż
  • pacheau_vaughn_fw ocenił(a) ten film na: 8

Film dość nieprzystępny w odbiorze racjonalnym, po pierwszym obejrzeniu trudny do jednoznacznego ocenienia. Przypowieści biblijnej też szczególnie nie kupuję. Natomiast strona graficzna powala na ziemię. Im większy ekran, im lepsza jakość, tym wrażenie silniejsze.

• dobbiacco_attersee ocenił(a) ten film na: 9

pacheau_vaughn_fw To geniusz Lecha Majewskiego.

• underground73 ocenił(a) ten film na: 4

pacheau_vaughn_fw Mnie niestety ten film dość mocno nudził, ale obejrzałem do końca. Kojarzyło mi się z pewnym obrazem, ale nie od razu skojarzyłem, że chodzi o Pietera Bruegela (już trochę zapomniałem z czasów szkolnych). Sceny były ciekawe, ale dialogów było na tyle mało, że oglądało się jak kino nieme i to nawet gorzej, bo w kinie niemym zdarzało się więcej napisów i objaśnień, a tutaj trzeba jednak było się znać trochę na literaturze i sztuce. Odnoszę wrażenie, że gdybym nie znał Pisma Świętego, to nie do końca zrozumiałbym wszystko, co zostało tam zawarte - za wyjątkiem ważnego motywu drogi krzyżowej (chociaż też zostało tam zawarte kilka mniejszych motywów, np. gra w kości o szatę Chrystusa).

• pacheau_vaughn_fw To prawda, od strony graficznej "Młyn i krzyż" jest niesamowity. Z jednej strony naprawdę cieszę się, że powstało coś takiego. Jednak mam wrażenie, że przez ten film moja konfrontacja z oryginałem Bruegla była trochę rozczarowująca. Jego obrazy są bardzo szczegółowe i mają specyficzną atmosferę, ale mimo wszystko film robi o wiele większe wrażenie.