PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110099}

Mściwy jastrząb

Air Force
6,8 75
ocen
6,8 10 1 75
6,7 3
oceny krytyków
Mściwy jastrząb
powrót do forum filmu Mściwy jastrząb

Facet jest niesamowity - potrafi odnaleźć się w każdym gatunku filmowym. I choć ten film jest nieco

trup ściele się gęsto

Howard Hawks

ocenił(a) film na 6
Jimmy

Fuck, co się STAO SIę? Nie zdążyłem napisać wszystkiego, a tu już mi wkleiło? Hmm...

Oj, ten Howard! To, że facet nie dostał Oscara za reżyserię, a jedynie nędzną nominację, jest śmiechem na sali.
Koleś jest niesamowity - potrafi odnaleźć się w każdym gatunku. I choć ten film przypomina mi nieco Ceiling Zero, lecz tak naprawdę obydwa te tytuły nie mają ze sobą wiele wspólnego. To tutaj właśnie trup ściele się gęsto, a Hawks w swoim stylu, za pomocą kapitalnych zdjęć i perfekcyjnego montażu przedstawia widzom losy jednego z amerykańskich bombowców w czasie II wojny światowej. Współcześni twórcy kina wojennego powinni wzorować się na tej zapomnianej perełce HH.


ocenił(a) film na 6
Jimmy

Btw- Garfield gra tutaj właściwie pierwszoplanową rolę, a w czołówce filmu wymieniony jest gdzieś daleko w tyle. Cóż, wtedy jeszcze Johnny nie był uznanym aktorem. Dopiero po Listonoszu, Rundzie i Sile jego nazwiskiem zaczęto ponownie reklamować ten film na plakatach. Zabawne jak cholera...

ocenił(a) film na 10
Jimmy

Prawda! Trudno się z Tobą nie zgodzić!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones