PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=775673}

Mała Wielka Stopa

The Son of Bigfoot
6,1 4 449
ocen
6,1 10 1 4449
Mała Wielka Stopa
powrót do forum filmu Mała Wielka Stopa

Oglądałam bajkę z dziećmi i w pewnym momencie chuligani mówią na głównego bohatera „gnojek”. Nie wiem co twórcy lub tłumacze myśleli w chwili dubbingowanie tej bajki. Brak słów.

ocenił(a) film na 4
marcia483lol

A od kiedy "gnojek" to wulgaryzm?

berni_

No nie wiem czy chciałbyś żeby twoje 5 letnie dziecko operowało takimi zwrotami i na przykład powiedziało na ciebie gnojek, bo w bajce tak mówili.

ocenił(a) film na 4
marcia483lol

Może bym i chciał, a może nie. Nie o tym tu była mowa. Zadałem konkretne pytanie. Słowo "gnojek" nie jest żadnym wulgaryzmem.
Poza tym, to od tego są chyba rodzice, by wytłumaczyć dziecku jakie słowa powinien używać, a jakich sobie ewentualnie nie życzymy.

berni_

drogie dziecko nie uzywamy slow: kuuu ch... pi... itd. ? serio? dzieci zapamietuja to co uslysza wiec w filmie dla dzieci takich slow jak gnojek nie powinno byc.

ocenił(a) film na 4
Freddie

Nie powinno być też słów: "cukierki", "pączek" i "drożdżówka". Dziecko nie powinno jeść słodyczy, bo spuchnie.

berni_

slodycze nie szkodza kiedy sa miarkowane przez rodzicow. a slow nie da sie ogarniczyc...

dziecko, mozesz raz w tygodniu mowic gnojek i kur,,, lol

ocenił(a) film na 4
Freddie

Człowieku o czym Ty piszesz w ogóle? Gdzie ja napisałem jakieś "kur.."? Powtarzam Ci raz jeszcze: słowo "gnojek" nie jest wulgaryzmem. Słowo "gnojek" jest synonimem słów: knot, małolat, malec, zasmarkaniec, smark, niedorostek, srajdek, siurek, szczawik, czort, pętak, szczyl, smarkaty, pacholę, smród, małolatek, sraluch, bęben, podrostek, smarkacz, bachor, chmyz, smarkul, chłystek, usmarkaniec, gołowąs, smrodek, szczeniak i WIELU INNYCH. Poczytaj najpierw, doucz się, a dopiero później kogoś publicznie poprawiaj.
Słowo "gnojek" jest takim samym wulgaryzmem jak słowo "drożdżówka".
A jeżeli nie umiesz dziecka nauczyć by nie mówiło "kur..", to nie powinieneś być w ogóle rodzicem.

berni_

niby glupi serial wysmiewany przez wielu, Przyjaciele, a tam jest wlasnie jeden odcinek o tym gdzie Ben syn Rossa ucy sie brzydkich slow od Rachel. a raczej uslyszal je i je powtarzal.

ocenił(a) film na 4
Freddie

1. Tak, to jest tylko serial.
2. Tak, dziecko uczy się od dorosłych. Nic w tym dziwnego, bo od kogo ma się uczyć? Od kosmitów?
3. Słowo "gnojek", to nie wulgaryzm.
4. Cały świat ma przestać używać jakiegoś słowa, bo wielmożny Pan ma takie "widzi mi się"?
No doprawdy, niebywałe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones