PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=831667}

Małgosia i Jaś

Gretel & Hansel
5,2 11 973
oceny
5,2 10 1 11973
6,7 15
ocen krytyków
Małgosia i Jaś
powrót do forum filmu Małgosia i Jaś

Rzeczywiście nie jest to film dla każdego. Mojemu mężowi i córce podobał się , a ja mam mieszane uczucia. Jednak nurtuje nas ostatnia scena - Małgosia wybiera swoją drogę , zamierza korzystać ze swoich mocy, jednak czerniejące palce nas zastanawiają - czy będzie taka, jak jej poprzedniczka ? Czy pójdzie w kierunku zła ? Świadczyłyby o tym tez słowa starej wiedźmy , ze jeżeli wybierze tę drogę , jej brat zacznie się jej bać .

ocenił(a) film na 6
Iwona_ola

wydaje mi się ze czarne palce maja pokazać ze Małgosia ma moc, jednak tylko od niej zależy jak ją wykorzysta - aby czynić dobro czy zło

ocenił(a) film na 8
Iwona_ola

Brat zacznie się jej bać, bo zobaczy, że ona ma moc. I tyle. To wystarczy, żeby mężczyźni bali się kobiet, niestety...W filmie zostały pokazane 2 drogi Małgosi: zostać sprzątaczko-prostytutką u "milorda"(czyli jej pana), albo wiedźmą, czyli kobietą wiedzącą(nie na darmo Małgosia w chatce uczyła się z książek...). Moc jest tu możliwością decydowania o sobie, a tym samym uniezależnienia się od facetów. Warto też zwrócić uwagę na to, że mężczyźni zostali pokazani jedynie jako silniejsi fizycznie - ale psychicznie już nie...(ojciec kowal, Jaś jako przyszły drwal). To tak na gorąco, bo film ma więcej wątków i dlatego jest godny namysłu :).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones