film

Małpi interes

Monkey Business
1931
1 godz. 17 min.
7,4 961
ocen
7,4 10 1 961
503
chce zobaczyć
6,7 3
oceny krytyków
Gangster planuje porwanie córki miliardera, w czym przeszkodzić chcą bracia Marx. Więcej Mniej
Małpi interes zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Groucho (Groucho Marx), Harpo (Harpo Marx), Chico (Chico Marx) i Zeppo (Zeppo Marx) podróżują na gapę statkiem do Ameryki. Pomimo poszukiwań przez załogę, nie udaję się schwytać intruzów, którzy wykorzystując swój spryt schodzą na ląd. Podczas rejsu Zeppo zakochuje się w Mary (Ruth Hall), córce potężnego biznesmena Joe Heltona (RockliffeGroucho (Groucho Marx), Harpo (Harpo Marx), Chico (Chico Marx) i Zeppo (Zeppo Marx) podróżują na gapę statkiem do Ameryki. Pomimo poszukiwań przez załogę, nie udaję się schwytać intruzów, którzy wykorzystując swój spryt schodzą na ląd. Podczas rejsu Zeppo zakochuje się w Mary (Ruth Hall), córce potężnego biznesmena Joe Heltona (Rockliffe Fellowes). Antagonistą milionera jest gangster Briggs (Harry Woods), który zamierza porwać Mary dla okupu. Do akcji wkraczają bracia Marx.

na podstawie
studio
Paramount Pictures
tytuł oryg.
Monkey Business
inne tytuły
Zdjęcia do filmu kręcono w Los Angeles (Kalifornia, USA).
Postacie grane przez braci mają imiona i nazwiska jedynie w napisach końcowych. Przez cały czas występują jedynie jako "stowaways" (gapowicze).
W filmie ukazuje się ojciec braci Marx - Sam. Siedzi na skrzynkach na drugim planie w scenie gdy bracia są wynoszeni ze statku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych