Norman Zenos McLeod

[{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/61992/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":22,"rate":7.181818181818182,"desc":"oceny","profession":"pracy reżysera"}}]
7,2
22 oceny pracy reżysera

Urodził się w Grayling 20 września 1895 roku. Pochodził z rodziny, która nie miała żadnej styczności ze światem filmowym. Jego ojciec był duchownym. Norman Studiował na Uniwersytecie w Waszyngtonie. Następnie był przez dwa lata pilotem myśliwca w amerykańskiej armii podczas I wojny światowej.
 
Norman Z. McLeod był jednym z wiodących reżyserów komediowych we wczesnych latach Hollywood.  Rozpoczął pracę w tym biznesie jako animator, lecz szybko złapał bakcyla i zaczął kręcić krótkie komedie w Christie Film Co. Jego pierwszym zauważonym filmem długometrażowym był obraz "Taking a Chance" dla wytwórni Fox. Był jednym z głównych reżyserów wytwórni Paramount, gdzie nakręcił filmy braci Marx: "Małpi interes" i "Końskie pióra". Inne ważne dzieła tego reżysera to "It's a Gift", "Miedziaki z nieba", "Topper Takes a Trip" i "The Secret Life of Walter Mitty". W przemyśle filmowym miał pseudonim "Macko".
Ożenił się z Evelyn Ward, która była jego żoną aż do jego śmierci w roku 1964. Zmarł w Kalifornii z powodu udaru mózgu.
Ma swoją gwiazdę na Hollywódzkiej Alei Gwiazd.

Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 20 września 1898

data śmierci: 27 stycznia 1964

miejsce urodzenia: Grayling, Michigan, USA

wzrost: 183 cm

żona Evelyn Ward (od 06.07.1926 do jego śmierci)
Zmarł na zawał w Los Angeles (Kalifornia, USA).

forum osoby Norman Z. McLeod

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum