PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1014}

Mały Budda

Little Buddha
7,0 11 269
ocen
7,0 10 1 11269
Mały Budda
powrót do forum filmu Mały Budda

9/10

ocenił(a) film na 9

Mnie bardzo sie podobalo, moze to dlatego, ze bylo to dla mnie w jakims stopniu przezycie duchowe :)
Abstrac*ujac od bardzo dobrej gry aktorskiej sama historia jest wspaniala.
Film z wielkim przeslaniem i nadzieja, ktora niestety w dzisiejszym swiecie rozplywa sie wsrod filmow o Justinie B i innych tego typu szmirach.
Warty polecenia osoba, ktore duzo rozkminiaja o zyciu ;]

xxqp

zgadzam się z Tobą w zupełności; film jak i buddyjska myśl mówi o problemach tak uniwersalnych, że nawet za 200 lat człowiek będzie pytał o to samo, o co pytał siebie sam Budda; nie uwolnimy się od nurtujących nas kwestii odnośnie sensu i znaczenia tego w czym żyjemy; pozdro

ocenił(a) film na 6
pawelko123

Myślę jednak że film bardzo nieudolnie dotknął historii buddy i samego sensu tzw. oświecenia i dla ludzi nic o tym nie wiedzących to będzie abstrakcja

lysak

Być może kolego dla ludzi nic o tym nie wiedzących i tak i tak okaże się to tylko abstrakcją, ale tak do końca nie wiem co mogłoby ich zmusić do zagłębienia się w tą myśl; ci co o tym coś wiedzą mogą rzeczywiście oglądając film odnajdywać i uzupełniać poniekąd to, co wiedzą o buddyzmie; mogą także to porównywać, ale wydaje mi się, że bez głębszego zainteresowania, to jaki by obraz nie powstał i tak będzie dla nich pusty pod względem filozoficznym a może ciekawy co najwyżej, co do sposobu przedstawionej opowieści… choć i to do końca nie wiadomo, bo jeśli film nie zachwyciłby samą fabułą nie mówiąc o treści, wątpię, czy byłby brany w ogóle pod uwagę przeciętnego widza, który biorąc gazetę czyta, że obraz niestety nie jest filmem akcji w którym wszyscy latają z armatą; a może tak z drugiej strony po taki film sięgają ci, których nurtują jakieś egzystencjalne pytania; nie chciałbym uogólniać ale kogo takie tematy nie interesują, chyba i tak podobne temu obrazy nie będą chodzić mu po głowie…

lysak

A jednak po tym filmie Keanu został buddystą.

użytkownik usunięty
Ottiss14

Film 8/10 lubię postać którą zagrał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones