PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1014}

Mały Budda

Little Buddha
7,0 11 269
ocen
7,0 10 1 11269
Mały Budda
powrót do forum filmu Mały Budda

Posklejany

ocenił(a) film na 6

Ja odniosłam wrazenie, jakby film został poskładany z kilku czesci, które się nie zazębiają, a może to dlatego, że przecież Wschód i Zachód są tak diametralnie rózne, że się nie zazębiają przy zdarzeniu. Odnalezienie wcielenia Buddy w amerykańskim chłopcu jest lekko 'baśniowe', takie trochę nierealne, tak że nie można brac na poważnie fabuły.
Wątek nie został dokończony, które dziecko w koncu wybrano? Wszystkie wracają do domu.
Sama podróż, przygody swoją niesamowitością, urokiem przypominają sceny z życia Buddy.
Ogólnie film ogląda się przyjemnie, mozna podpatrzeć trochę z azjatyckiego krajobrazu, kultury, religii.

ocenił(a) film na 9
alqitta

Przeczytaj Dhammapaddę to zrozumiesz co nieco z Buddyzmu. To że zrealizowano film w Hollywood nic nie znaczy

ocenił(a) film na 6
borsuk96

Czyżby? A ja myślałem, że to włosko - francusko - brytyjsko - lichtensteinska koprodukcja. Czuję się oświecony. BTW Ten film powinien mieć podtytuł "podstawy buddyzmu dla dzieci". Keanu Reeves jako Budda wygląda żenująco. Na wiele scen z jego udziałem aż przykro było patrzeć :/

użytkownik usunięty
czuly_16

Jak byłem mały, to film bardzo mi się podobał, aczkolwiek oglądałem go ze sporą dozą krytycyzmu. Hurraoptymizm tych amerykańskich rodziców zdał mi się mocno naciągany i trącący nawracaniem na buddyzm.
Alqitta chyba nieuważnie oglądała film. To było wielokrotne wcielenie. Taka rzecz podobno się zdarza. Tzn że Budda odradza się w więcej niż jednym wcieleniu jednocześnie.
Teraz podglądam film jednym okiem an HBO i podoba mi się średnio. Taka baśń dla młodzieży.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones