PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=562718}

My Way

Ma-i We-i
7,7 4 343
oceny
7,7 10 1 4343
Ma i We i
powrót do forum filmu Ma-i We-i

PLUSY:
+ Epicka fabuła
+ Efektowne sceny batalistyczne
+ Dobrze ukazany (bez)sens wojny i to w imię czego się walczy

MINUSY:
- Początek filmu. Już się bałem że to będzie film sportowy a nie wojenny. Dodatkowo w każdej sekundzie pierwszej godziny jesteśmy uświadamiani przez Koreńską kinematografię że ówcześni żołnierze Japońscy to totalni poparańcy. Mają do tego prawo ale chyba pod tym względem mają większą jazdę niż Polacy odnośnie Niemców czy nawet Rosjan i trochę męczące to dla mnie było w odbiorze bo co za dużo to nie zdrowo. Być może miało to ukazać przemianę jednego z Japońskich bohaterów.
- Ogólnie głównym bohaterom zbyt wiele zbiegów okoliczności towarzyszyło.
- Zbyt często odwoływano się do umiejętności bohaterów (bieganie) jako złotego środka na wyjście z trudnej sytuacji. No ale niech im będzie ;)

PLUS/MINUS
- Muzyka ładna ale momentami pasowała mi do jakichś patetycznych filmów z lat '90

Ogólnie polecam o ile ktoś nie szuka 100% wierności co do miejsc, uzbrojenia itp. rzeczy. Film jako taki jest dobry :)
7/10

ocenił(a) film na 6
_MAX_

rzeczywiscie ten poczatek to jak film dla dzieci - duzo filmow z Azji sa tak teatralne i napchane naiwnoscia ze az szczypi... Ta bijatyka przeciez po tym biegu maratonskim to bylo cos w rodzaju - trzymajcie mnie, trzymajcie bo chyba nie zdzierze.. :D
Te sceny batalistyczne sa niektore naprawde swietne - ale rowniez duzo leci takze przesady i dla pewnych ujec juz nie patrzono czy to cos mialo z realizmem wspolnego. Widzial ktos zeby pociag transportujacy jencow na Sybir - wiozl ich w niezamknietych wagonach? Taki w realu - toby pusty na miejsce przyjechal.
A ten sceny zimowe na tym Uralu - ten snieg golym okiem bylo widac ze to styropian - jak spadl komus na glowe nie topnial tylko robila sie taka czapa z bialego plastiku.. Niby huragany i trzesa sie z zimna - a nawet z ust im nie parowalo podczas rozmow - przynajmniej w postprodukcji by to mogli poprawic...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones