PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104382}

Macunaima

Macunaíma
6,4 557
ocen
6,4 10 1 557
6,0 3
oceny krytyków
Macunaima
powrót do forum filmu Macunaima

Wstęp do filmu

ocenił(a) film na 8

Jakie filmy znacie, w których reżyser przed seansem tłumaczy się, że nakręcił tak idiotyczny film, że aż czuje potrzebę wytłumaczenia się z tego ??? :DDD

Przychodzą mi na myśl jakieś filmy Woodiego, ale jego wstępniaki kreśliły treść filmu, czasem także dodawał trzy słowa od siebie w trakcie filmu, ale to co innego. Natomiast wstęp do Macunaimy rozbawił mnie maksymalnie, bo reżyser wygląda tam, jakby przepraszał widza za to co za chwilę dane mu będzie zobaczyć.
A potem zaczynają się napisy z muzyką przypominającą polską pieśń robotniczą :DDD - w piątej minucie filmu płakałem jak bóbr, ale ze śmiechu, choć w filmie jeszcze nic się nie wydarzyło (a jak się już zaczął, to spadłem z pufy)

koral44

Mi przychodzi na myśl wstęp do jednej z najinteligentniejszych komedii mianowicie "Schizopolis".

ocenił(a) film na 8
przenikanie

... zatkało mnie po seansie, Schizopolis jest genialne..)

ocenił(a) film na 4
koral44

"opona"
na samym początku reżyser dosłownie mówi, że to co nakręcił jest poniżej krytyki i że nie ma się czego doszukiwać w tym filmie. To jest po prostu film o oponie zabijającej ludzi.

ocenił(a) film na 8
mal_ewe

Widziałem kiedyś zupełnie przypadkiem i niczego się nie spodziewając...)
Manson twierdzi, że opona to jego ulubiony film z tamtego roku,, do tego stopnia, że słynne "no reason" z briefu do filmu stało się hasłem przewodnim jego nowego albumu (który ukarze się za miesiąc) oraz trailera zapowiadającego ten album - notabene nakręconego przez koleżkę Mansona, Shia LaBeouf'a (dobry młody aktor, znany nie tylko z transformersów:)) Ale wracając do tematu,, Mansonowi do tego stopnia spodobał się film, że Quentin Dupieux, reżyser opony (alias "Mr Oizo"), nakręcił najnowszy teledysk Mansona do singla promującego album http://www.youtube.com/watch?v=DOj3wDlr_BM&feature=player_embedded
Aby nie odbiegać od filmowego klimatu, napiszę jeszcze, że jako bonus na album "Born Villain" trafi cover Carly Simon "You're so vain" nagrany przez Mansona w duecie z Johnnym Deppem...
tak tylko agituję...)

użytkownik usunięty
koral44

zastanawiam się czy ta tzw. "opona" to miasto Brasilia, zaprojektowane pod koniec lat 60 m.in. przez Oscara Niemeyer'a. Czy może ta twoja "oopona" to główka Pelego z 1970. Jean-Luc Godard też był podobno wizjonerem opluwanym i bitym każdego dnia przez ludzi tzw. zazdrosnych z kompeksami etc. nie wiem dlaczego Polacy mają to do siebie, że lubią kopać leżących z kiełbasianym dopingiem "kobiet"i "mężczyzn" o oponach które mogą zabić. Co do filmu ładny wizualnie, bardzo owocowy i bez ignorantów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones