Film

Mad Max pod Kopułą Gromu

Mad Max Beyond Thunderdome
1985
1 godz. 47 min.
6,6 38 610
ocen
6,6 10 1 38610
4 530
chce zobaczyć
5,5 8
ocen krytyków
Wędrujący przez pustkowia Max zostaje wciągnięty w rozgrywkę między rywalizującymi o władzę Cioteczką Entity i Panem Buchem. Więcej Mniej
Mad Max pod Kopułą Gromu zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Po wojnie nuklearnej świat wygląda jak pustynia. Max (Mel Gibson) zostaje obrabowany i udaje się do najbliższego miasta, żeby uzupełnić swoje zapasy. Tam podstępna władczyni, Entity (Tina Turner), wciąga go w spisek, mający na celu pokonanie Master Blastera (Paul Larsson). Max zmuszony jest do stoczenia pojedynku w Świątyni Gromu, aPo wojnie nuklearnej świat wygląda jak pustynia. Max (Mel Gibson) zostaje obrabowany i udaje się do najbliższego miasta, żeby uzupełnić swoje zapasy. Tam podstępna władczyni, Entity (Tina Turner), wciąga go w spisek, mający na celu pokonanie Master Blastera (Paul Larsson). Max zmuszony jest do stoczenia pojedynku w Świątyni Gromu, a następnie zostaje wygnany z miasta. Na pustyni spotyka osadę dzieci, które biorą go za znanego z wyroczni mężczyznę.

boxoffice
$36 230 219 w USA
budżet
$12 305 523
studio
Kennedy Miller Productions
tytuł oryg.
Mad Max Beyond Thunderdome
inne tytuły
Mad Max 3 (tytuł roboczy) Australia
Mad Max: Beyond Thunderdome Australia
Mad Max III Filipiny
Więcej...
Do filmu zostało zaangażowanych dwóch reżyserów, tak że George Miller mógł spokojnie skoncentrować się na scenach akcji, a George Ogilvie na grze poszczególnych aktorów.
Jane Fonda była kandydatką do roli cioteczki Entity.
Film kręcono w Coober Pedy, Sydney, Blackheath, na terenie Parku Narodowego Breakaways, w Górach Błękitnych i nad Zatoką Botaniczną (Australia).
Zaczęło się od nakręconego w 1979 roku skromnego filmu akcji z Antypodów. Australijskie novum pod tytułem "Mad Max" wyznaczyło standardy gatunku na przynajmniej jedną dekadę naprzód i zachwyciło światową publikę, zwracając jej uwagę na mało znaną dotychczas kinematografię krainy kangurów. Powstały dwa lata później "Wojownik szos" okazał się nad ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 87%
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych