PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=487323}
6,1 6 641
ocen
6,1 10 1 6641
4,8 4
oceny krytyków
Made in Poland
powrót do forum filmu Made in Poland

Mógłby mi ktos wytłumaczyc ten film o co w nim chodzi!!! Częsc z was sie pasjonuje tym filmem wiec może mi ktos powie o co w nim chodzi o sens tego filmu, wiem że ten film jest niszowy ale taki film coś powinien wnosic a on nic nie wnosi tylko nie których w Polsce może z szokowac ale nic po za tym. Jakies wytłumaczenie ...!!!

ocenił(a) film na 1
rafib1975

" film coś powinien wnosic".
jakies wiadro? :O

ocenił(a) film na 3
schiz

myślałem że pytam kogoś inteligentnego ale widocznie przy tym filmie nie powinienem po twojej wypowiedzi-GRATULUJE.

ocenił(a) film na 1
rafib1975

dostane jakas nagrode? :O

ocenił(a) film na 3
schiz

nie warto z tobą rozmawiac pytałem o konkret ale widocznie powinies włozyc to wiadro.

ocenił(a) film na 1
rafib1975

jeszcze nie widzialem.
jak to zrobie to wniose ci 2 wiadra.
ale dokad?

użytkownik usunięty
rafib1975

Wytłumaczyłabym ci ale i tak nie zrozumiesz.

ocenił(a) film na 3

Kobieto znajdź sobie jakiegoś faceta lub lub kobietę jak wolisz. A ty szukasz zaczepek na każdym kroku, znalazłaś mój wpis z przed pól miesiąca byle tylko zaczepić!!! Nie wiem teraz czy jesteś jak "Matii...." masochistka czy szukasz aż ktoś ci zrobi dobrze? Weź Mattiego on lubi podstarzałe kobiety!!!

użytkownik usunięty
rafib1975

Ja mam dopiero 18 lat.
Kto tu kogo zaczepia? Sprzed pół roku ulala jak ten czas leci.

ocenił(a) film na 3

No właśnie mój gust się głupio nie zmienia a twój jest jak Dziw... na głodzie każdego dojedziesz, żeby z tobą rozmawiał, ile ważysz że nie masz życia prywatnego w tym wieku? Każdy w tym wieku czy koleś czy dziewczyna chodzi na randki, dyskoteki czy knajpy a ty siedzisz do późna i tez od wczesnych pór jesteś wiec masz problem ze sobą. Dobra rada nie zaczepka idź do psychologa lub znajdź sobie znajomych.

użytkownik usunięty
rafib1975

Myślałam że się przyjaźnimy?

użytkownik usunięty

Myślałam że się przyjaźnimy?

użytkownik usunięty

...

ocenił(a) film na 3

W necie się droczymy tak pod to podchodzę, a ty jeśli masz faktycznie 18 lat to weź się za siebie i to nie jakaś głupia ironia czy wyśmiewanie się. Po za Film Web i Facebooka jest normalne życie. Na tym zakończę bo ludzie w twoim wieku nie powinni siedzieć prawie całą dobę na necie. Pozdrawiam!

użytkownik usunięty
rafib1975

Wracam do pracy,liczę na to że nie odpowiesz mi już na żadnego posta.Dobranoc.

ocenił(a) film na 3

Osiemnastak nie pracuje w żadnej w tych służb co wymieniłaś chyba że przy zamiataniu podług wiem bo znam Polski tryb szkolnictwa!

użytkownik usunięty
rafib1975

Pajacu daj żyć.

użytkownik usunięty
rafib1975

Niektórzy pracują w ciągu dni niektórzy nie...takie życie.
Szpitale 24
Apteki 24
Straż miejska 24

użytkownik usunięty
rafib1975

Jak widzę doprowadziłeś do tego, że nikt ci nie odpowiedział na pytanie. A szkoda, bo sama jestem ciekawa odpowiedzi.

ocenił(a) film na 1

w tym filmie chodzi o to by rezyserow tych gniotow kastrowac

schiz

takie trolle jak ty też powinny być kastrowane

ocenił(a) film na 5
schiz

JESTEŚ WKUNWIONY?

rafib1975

Ludzie to puste maszyny, nastawione na pozyskiwanie pieniędzy, służalcze istoty poddane swoim pracodawcom, nie potrafiące się sprzeciwić w żaden sposób, bo wiedzą że grozi to np. bezrobociem i przymieraniem z głodu ich dzieci. Główny bohater wierzył w utopię, której nigdy nie będzie w naszym kraju, miał odrobinę nadziei, której nie ma większość Polaków i w taki, specyficzny dla siebie sposób, wierzył że uda mu się wywołać kolejną rewolucję, bunt, który doprowadzi do zmiany kluczowych norm i ustaw, warunków, zasad bytowania w tym kraju. Każda scena filmu utwierdza nas, widzów, w tym że tak naprawdę nie potrafimy, boimy się być ludźmi wolnymi i raczej nie ma szansy i by coś na nasze umysły potrafiło pozytywnie wpłynąć, zmienić nasz pesymizm i brak wiary w cokolwiek zapełniany nic nie znaczącymi marzeniami, iluzjami, które podtrzymują nas na duchu.

rafib1975

Na krótko, to był film o braku współpracy, głupawych wzorcach które bezmyślnie ich niszczą. Słowa z radia maryja:
Walczę z szatanem, jest mi lżej od kiedy walczę sama - Niezły żart prawda?
Oni też są w gniewie ale nie wiedzą co robić. Trup leży na blokowisku, oczy chodzą po bloku z łomem, usta i uszy zostały w domu słuchając krawczyka, pięści piją piwsko boją się porażki, nogi które przykuły się do wózka prawem, cwaniactwo otoczyło kiczem, duch zamknął w kościele i tylko czeka. Taki to film o braku porozumienia i więzi ludzi którzy żyją na tym samym "blokowisku" nie potrafią się pozbierać do kupy. On to widzi, nie chce anarchii on chce coś z tym zrobić.
Ale reszta trupa pt. Polska śpi i rośnie w nim gniew, 3/4 jest optymistyczne - zrobili coś razem ale pod koniec zamiast się porozumieć znowu zaczęła się durna wojenka. Więc film nie kończy się happy endem, kończy się tak jak się zaczął.
Wołaniem... prawie jak w Vanilla Sky ale to film o Polsce więc wygląda inaczej.

ocenił(a) film na 3
starszy_pan

Ty tak na poważnie? Może popatrz na datę wpisu, nawet nie pamiętam że w ogóle ten film widziałem a ty chcesz mi go teraz tłumaczyć?

rafib1975

Guzik mnie obchodzisz, tak widziałeś film i oceniłeś na słaby 3
Temat mógłby mi ktoś wytłumaczyć przyciągnie ludzi z podobnym problemem, a Ty.. Twoja sprawa co z tym zrobisz. Twoje posty w temacie nie pozostawiły mi złudzeń widać że słusznie.
Pisanie i nauczanie innych to najlepsza forma nauki własnej a pisząc mam okazje spróbować pomyśleć i podsumować na świeżo. Myślisz że ludzie którzy się udzielają w necie robią to dla innych?
I tu się mylisz - to transakcja wiązana, nie chcesz skorzystać to nie skorzystaj.
Chcesz a nie pamiętasz filmu to masz jeszcze szanse obejrzeć spektakl podobno lepszy niż film
Co zrobić to Twój problem, mi to zwisa.

ocenił(a) film na 3
starszy_pan

dzięki, naświetliłeś trochę :D

ocenił(a) film na 2
rafib1975

chodzi o to żeby jakoś wydać pieniądze z PISFu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones