PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=709580}
5,3 335
ocen
5,3 10 1 335
5,2 4
oceny krytyków
Majdan. Rewolucja godności
powrót do forum filmu Majdan. Rewolucja godności

Bardzo zły film.

ocenił(a) film na 1

Oceniam ten film tak nisko z kilku powodów.Montaż i muzyka dno.Zdjęcia wiadomo z ręki lub z
kamer tv.Dźwięk szczególnie nie zachwyca.W kinie na pokazie tłum ludzi jakoś żywo nie
reagował na to co dzieje się na ekranie.A i po seansie wypowiedzi były krytyczne.
Po 10 min słaby film zrobił się nudny,przegadany,właściwie o niczym.nawet jako kronika
majdanu nie spełnił oczekiwań.Brak rzetelnej narracji i za mało opinii zwykłych
ludzi.Niezorientowany człowiek w ogóle nie wie o co chodzi.Zero próby wyjaśnienia dlaczego to
się stało.
Każdy nowy rząd próbuje pisać własną historię ale takiego natłoku nowoukraińskiej
propagandy dawno nie widziałem.Szkoda tych ludzi,którzy tam zginęli.Film wcale nie próbuje
wyjaśnić na co poszło ich poświęcenie.
Ale największy żal mam do tłumaczenia.Mimo wycinek kilka kilka banderowskich haseł dało
się zobaczyć i usłyszeć na ekranie.

ocenił(a) film na 8
lutek

"kilka banderowskich haseł dało się zobaczyć..." - ten fragment identyfikuje tożsamość i cel komentującego. Resztę możecie sobie czytać dla rozrywki.

ocenił(a) film na 1
szafranpl

Chodziło mi o to że w tym filmie powinni wyraźniej pokazać dwie strony medalu aby widz mógł sobie sam wyrobić osąd.Można było zaczekać z premierą kilka tygodni.Materiału było mnóstwo.Nie sadzę żeby po obejrzeniu Majdanu polski widz miał większą wiedzę na temat tego co się tam stało i jaki to ma wpływ na stosunki ukraińsko-europejskie(o rosyjskich już nie wspominając.Dramat Majdanu polega na tym ,że często ginęli niewinni ludzie a prawdziwi sprawcy tych nieszczęść pozostają do dziś bezkarni.Powtarzam film jest nierzetelny i nudny,niezrozumiały nawet dla Ukraińców.

ocenił(a) film na 7
lutek

Oglądałam ten film z "polskim widzem" i okazało się, że nie wiedział tyle na temat Majdanu przed filmem. Uzasadnił to tym, że w polskich mediach nie pokazywali tyle, co w filmie. Był poruszony tym, co zobaczył.
Natomiast ja idąc do kina wiedziałam już trochę o tych wszystkich wydarzeniach. Oglądałam ukraińskie wiadomości, transmisje na żywo z Majdanu, byłam potem w Kijowie, czułam to, co się tam działo. Muszę przyznać, że można było zrobić ten film bardziej tragicznym, pokazać więcej (tak jak to realnie było). Jestem w połowie Ukrainką i był jak najbardziej zrozumiały. Może się ciągnął, był nudnawy, ale na pewno nie był on niezrozumiały.
Nie wiem skąd te wnioski.

ocenił(a) film na 8
lutek

"jaki to ma wpływ na stosunki ukraińsko-rosyjskie" - to akurat wszyscy wiemy. Miesiąc później wojska rosyjskie, wbrew podpisanym porozumieniom uzgadniajacym granice, wbrew wszystkim zasadom powojennej Europy, anektowały Krym. I tak, "sprawcy tych nieszczęść pozostają do dziś bezkarni"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones